Najlepsze gry planowane na 2023 rok

Każdy rok niesie za sobą wydanie nowych gier. Jedne z nich okazują się produkcjami, które stają się niezwykle popularne i przynoszą wiele zysków. Inne, okazują się niewypałem, a gracze mają o nich bardzo negatywne zdanie. Jak będzie w nadchodzącym 2023 roku? Już teraz możemy powiedzieć, że zapowiada się wydanie bardzo ciekawych gier. Będą to zarówno całkiem nowe pozycje, jak i kontynuacje znanych nam już bardzo dobrze serii. Przyjrzyjmy się niektórym z nich, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

The Settlers: New Allies

Dobrze znana i powszechnie lubiana gra strategiczna. W tym wydaniu pojawią się nowości w postaci elementów rozgrywki, które do tej pory nie były dostępne. Będziemy mogli je wykorzystać kontrolując tytułowych osadników. Data wydania gry planowana jest na 17 lutego 2023.

Farthest Frontier

Kolejna pozycja z kategorii gier strategicznych. Farthest Frontier polega na rozbudowywaniu osady do potężnego miasta, które będzie dobrze prosperowało. Wydawcą gry jest studio Crate Entertainment (Grim Dawn), zapowiada się więc ciekawa rozrywka spędzona na grze w tę właśnie pozycję. Dokładny termin publikacji gry nie jest znany, jednak ma to być rok 2023.

Marvel’s Spider-Man 2

Nazwa mówi sama za siebie. Druga część gry, w której możemy wcielić się w postać Spider-Mana. Co ciekawe, mamy do wyboru zarówno postać Petera Parkera, jak i Milesa Moralesa. Przeciwnikami będą antagoniści dobrze znani nam z serii filmów o Spider-Manie. Gra przewidziana na PlayStation 5, data wydania to rok 2023.

Valheim

Pozycja osadzona w nordyckiej tematyce legend skandynawskich. Survivalowa gra akcji, w której wcielamy się w wojownika z tamtej epoki. Musi on dowieść swojej waleczności poprzez walki z bestiami zamieszkującymi odległe krainy. Planowana data wydania gry to marzec 2023.