Gry planszowe online

Gry planszowe były popularne jakieś dwadzieścia – trzydzieści lat temu. Później nieco straciły na znaczeniu na rzecz gier komputerowych oraz mobilnych. Obecnie od kilku lat planszówki znowu wracają do łask, a grono ich zwolenników coraz bardziej się powiększa. Tym razem Internet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom takich graczy i w sieci możemy znaleźć mnóstwo gier planszowych online. Są to znane nam planszówki, ale w wersji na komputer. W praktyce możemy grać z osobami z całego świata lub z komputerem. Wiele gier skonstruowanych jest również w taki sposób, że możemy grać lokalnie na jednym lub kilku urządzeniach ze znajomym/znajomymi.

Gry planszowe online – Catan

Do popularniejszych gier planszowych online należy między innymi Catan. Gra polega na prowadzeniu dróg oraz budowaniu wsi i miast. To dzięki nim zdobywamy surowce niezbędne do prowadzenia dalszej gry i rozbudowywania swojej siatki połączeń między portami miastami. Istnieją różnego rodzaju dodatki do tej gry, które pozwalają na przykład na poruszanie się po morzu, a nie tylko po lądzie. W grę tę możemy z powodzeniem grać online. Istnieją platformy, które umożliwiają rozpoczęcie gry za darmo lub za określoną opłatą abonamentową.

Gry planszowe online – Wsiąść do pociągu

Kolejną kultową grą planszową jest Wsiąść do pociągu. Gra ta istnieje w różnych wersjach tematycznych. Jak sama nazwa wskazuje w rozgrywce niejako wsiadamy do pociągu i musimy dojechać nim do określonego punktu. Na początku losujemy karty, które wskażą nam drogę jaką musimy zbudować. Może to być na przykład droga prowadząca z Paryża do Warszawy, jeśli wybierzemy wersję Europa. Możemy grać również w wersje zlokalizowane w innych częściach świata, dzięki czemu gra doczekała się kilku wydań. Tę grę również znajdziemy na wielu platformach do gier online.

Inne gry planszowe online

W sieci znajdziemy oczywiście również wiele innych gier planszowych dostępnych online. Wśród nich można wymienić chociażby pozycje takie jak Azul, Splendor, 7 Wonders, czy Carcassonne. Każda z nich zapewnia godzinę lub dwie dobrej rozrywki, a jak już wspomnieliśmy rozgrywkę możemy powadzić ze znajomymi. Jest to więc dobra alternatywa, jeśli nie mamy planszówki w domu lub po prostu nie chcemy jej kupować, a raczej chcemy grać wszędzie tak, gdzie się akurat znajdziemy.