7 najlepszych premier gier z października 2022 roku

Październik będzie obfitować w kilka ciekawych nowości, które skutecznie ekscytują graczy. Niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie. Październik minie głównie pod znakiem strzelanek, horrorów i fantastyki.

Overwatch 2 (4 października)

Popularna gra od Blizzarda doczekała się drugiej części. Stara zawartość nie została zmieniona, ale za to dodano wiele nowości.

Blizzard zdecydował się wzbogacić grę o kilku nowych bohaterów, a także rozbudowane tryby PvP oraz PvE. To w nich gracze będą musieli między innymi zapewnić bezpieczeństwo robotowi pchającemu ładunek czy wspólnie stanąć do walki ze sztuczną inteligencją. Niektórzy porównują nawet tę grę do klasyka jakim jest God of War. Jednak są to zupełnie inne gry. Ważną informacją dla wielu graczy jest to, że do Overwatch 2 można przenieść wszystkie swoje postępy oraz dodatkową zawartość odblokowaną w pierwszej części gry.

Marvel’s Midnight Suns (7 października)

Taktyczny cRPG z turową walką opartą o system znany z karcianek. Taka mieszanka daje rewelacyjny efekt, który wciągnie graczy na długie godziny. Tym bardziej że twórcami tego dzieła jest studio Firaxis Games (znane z serii XCOM oraz Sid Meier’s Civilization).

Gracz wciela się w Huntera, który jest porzuconym dzieckiem matki demonów, Lilyth. Teraz musi zebrać towarzyszy i wyruszyć w podróż, aby powstrzymać nadciągającą katastrofę. Ostatecznie będzie musiał skonfrontować się z samą Lilyth.

Gra wymaga zmysłu taktycznego i dokładnego analizowania sytuacji. Ataki i umiejętności determinowane są poprzez losowy wyciągane karty. Do dyspozycji gracza oddanych zostanie kilkadziesiąt postaci znanych z uniwersum Marvela. To właśnie z nich trzeba będzie składać czteroosobowy zespół, który ruszy na ratunek ludzkości.

Forspoken (11 października)

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2022 roku. Przygodowa gra akcji zabiera gracza w baśniowy świat pełen magii, złożonych problemów, zagadek środowiskowych i niebezpieczeństw.

Główną bohaterką historii jest Frey Holland, która trafiła do fantastycznej krainy Athia ze współczesnego Nowego Jorku. Kobieta szybko odkrywa, że jest odporna na zarazę trawiącą to miejsce, a na dodatek zyskała magiczne moce. Niestety równie nagle dowiaduje się, że nie jest tu mile widziana.

Niezależnie od poglądów władczyń Athii, Frey musi znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania. Swój cel może osiągnąć jedynie poprzez zagłębienie się w niezwykłym świecie, zwalczenie zarazy i uwolnienie Athii spod tyranii Tantas.

Trzecioosobowa gra pozwala na swobodną eksplorację pięknego, ogromnego i otwartego świata. Mapa stworzona została z różnorodnych lokacji, takich jak kaniony, łąki, miasta i pustynie. Te wszystkie tereny można przemierzać za pomocą magii sprawiającej, że główna bohaterka jest w stanie poruszać się niezwykle szybko, wspinać się po ścianach i przelatywać na ogromne odległości, a to dopiero początek jej niezwykłych możliwości.

A Plague Tale: Requiem (18 października)

Kontynuacja ciepło przyjętej gry, w której zadaniem gracza jest pokierowanie dwoma braćmi w poszukiwaniu schronienia. Czasy stylizowane na średniowiecze pełne są niebezpieczeństw i morderców. Do tego jeszcze świat spowity został zarazą dziesiątkującą ludność.

Liniowa fabuła pozwala eksplorować półotwarte lokacje oraz wykonywać kolejne zadania z listy. Do walki z przeciwnikami i rozwiązywania zagadek środowiskowych będzie trzeba wykorzystać liczne umiejętności rodzeństwa. Niezbędny będzie również spryt i zręczność gracza.

Scorn (21 października)

Niepokojący FPS utrzymany w klimatach horroru inspirowanego dziełami Zdzisława Beksińskiego. Gracz wciela się w istotę przemierzającą przerażający świat, który w pełni składa się z organicznej materii. Wszystkie ściany, korytarze i budynki ruszają się.

Gra jest strzelanką, ale walka z przeciwnikami stanowi jedynie dodatek do rozbudowanej fabuły i porywającej historii, którą poznaje się w trakcie rozgrywki. Scorn punktuje spostrzegawczych graczy. Na mapie można znaleźć wiele przedmiotów fabularnych i użytkowych, a ich przeoczenie skutkuje znacznymi zmianami w dalszej rozgrywce.

Gotham Knights (25 października)

Kooperacyjna gra akcji z elementami RPG, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby samotnie odkrywać uniwersum DC Comics.

Zadaniem gracza jest wcielenie się w jednego z czterech uczniów Batmana, aby następnie przywrócić ład w mieście. Po tajemniczym zniknięciu nietoperza kryminaliści poczuli się bezkarni i wyruszyli na łowy. Na domiar złego chaos szerzy tajemniczy Trybunał Sów.

Grę można przechodzić na kilka różnych sposobów, co ułatwiają również różnice pomiędzy dostępnymi bohaterami. Każdy z nich oferuje inny zestaw umiejętności i urządzenia wykorzystywane podczas walki z przestępcami.

Dostęp do coraz trudniejszych lokacji pojawia się wraz ze zdobywanym doświadczeniem postaci. Interesująca jest również mechanika dostosowująca trudność przeciwników do aktualnego poziomu postaci gracza.

Call of Duty: Modern Warfare II (28 października)

Kontynuacja świetnej strzelanki. W trakcie rozgrywki gracz będzie rzucany w sam środek wartkiej akcji, a jego zadanie polegać ma na realizacji kolejnych zadań. Każde z nich wiąże się z eliminacją wrogów na rozmaite sposoby, a w arsenale głównego bohatera znajdują się wszelkiej maści współczesne pistolety, strzelby i karabiny.

Grać można w trybie singleplayer lub w trybie kooperacji. Do dyspozycji graczy oddana została również możliwość walk PvP.

W artykule wykorzystano informacje z portalu https://centrumgry.pl/.