Co warto wiedzieć o The Sims 4?

The Sims to gra, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, w końcu możliwość kreowania idealnego życia i projektowania poszczególnych postaci potrafi wciągnąć gracza na wiele godzin. Na czym polega gra i jak wykorzystać jej potencjał? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć!

  • Jak zacząć grać w The Sims 4?
  • Jak wpisywać kody?
  • Podstawowe kody w grze
  • Jak zarządzać życiem Simów?
  • Jak rozszerzać grę o nowe treści?

The Sims 4 to gra symulacyjna, w której z powodzeniem można tworzyć postacie o unikalnych osobowościach, wyglądzie i marzeniach. W grze możesz zaprojektować ich domy, zbudować miasta, a nawet podróżować po świecie. Gra jest dostępna na komputery PC i Mac oraz na konsole Xbox i PlayStation.

Wersja podstawowa zawiera elementy gry takie jak narzędzia do tworzenia i edycji Simów i domów, kilka światów do eksploracji, różne aktywności i interakcje oraz możliwość pobierania i udostępniania treści z galerii online. Co ciekawe, wielu graczy doskonale zdaje sobie sprawę, że podczas rozgrywek mogą ulepszać swoje postacie i zwiększać ich zasoby. W tym celu niezbędne są kody do The Sims 4.

Jak wpisywać kody?

The Sims 4, to unowocześniona wersja gry z początku lat 2000. Jej zaletą jest to, że masz pełną kontrolę nad wyglądem i osobowością swoich Simów. Możesz użyć narzędzia Tworzenie Sima (CAS), aby wybrać ich płeć, wiek, rasę, kolor skóry, włosy, oczy, ubrania, akcesoria i wiele więcej. Możesz też nadać im cechy charakteru, aspiracje życiowe i głosy. Co ciekawe, w trakcie gry możesz korzystać z gotowych szablonów rodzin, w którym gra dodaje losowego Sima, którym należy pokierować. Istnieje również możliwość importowania postaci, za pomocą stworzonej galerii, która generuje wybraną liczbę Simów lub skorzystanie z opcji, która stworzy nowego Sima.

Najważniejszą opcją gry jest jednak możliwość wpisywania kodów. Chcąc wpisać kody, musisz użyć skrótu klawiszowego Ctrl+Shift+C, to pozwoli na otworzenie okna edycji wybranego Sima lub jego zasobów.

Podstawowe kody w grze

Gra zawiera kilka podstawowych kodów, które umożliwiają natychmiastową edycję postaci lub innych elementów. Wśród nich znajduje się kod, który resetuje Sima i jego umiejętności, pozwala umieszczać obiekty w niedostępnych miejscach, teleportuje zaznaczonego sima, doda do twojej rodziny losowego sima, bądź pozwala na edycję pracy Sima. Do najpopularniejszych kodów od zawsze należy ten, który generuje dodatkowe pieniądze pozwalające na zakup wyposażenia domu. Chcesz włączyć kody? Sprawdź dostępne opcje proponowane na: xgp.pl/artykuly/kody-do-the-sims-4. Decydując się na grę z wykorzystaniem kodów, pamiętaj, że ponowne wpisanie wyłącza opcję, która została uruchomiona.

Jak zarządzać życiem Simów?

Popularność gry jest tak ogromna dzięki całkowitej możliwości sterowania życiem stworzonych postaci. Jako gracz możesz całkowicie kierować życiem swoich Simów na wiele sposobów. Możesz decydować o ich codziennych czynnościach, relacjach, karierze, hobby i rozrywce. Możesz też wpływać na ich potrzeby, nastroje i emocje. Co więcej, podczas tworzenia postaci wybierasz nie tylko jego wygląd, ale również imię i nazwisko Sima, co pozwala na pełną personalizację.

Oprócz budowania i urządzania domów istotnym elementem rozgrywek jest budowanie relacji między postaciami. Gra to sposobność samodzielnego budowania związków między postaciami, powieszania rodziny, a nawet adopcji zwierząt. Możliwość rozszerzenia gry o dodatki sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej atrakcyjna i wciągająca.

Jak rozszerzać grę o nowe treści?

W The Sims 4 możesz rozszerzać grę o nowe treści poprzez zakup dodatków lub pobieranie darmowych aktualizacji. Dodatki to pakiety zawierające nowe elementy gry takie jak światy, Simowie, domy, ubrania, meble, aktywności i wiele więcej. Aktualizacje to poprawki błędów oraz nowe funkcje i obiekty dodawane przez twórców gry. Te dostępne są na oficjalnej stronie EA lub za pomocą aplikacji EA app dla systemu Windows, lub Origin na Maca. Następnie musisz je aktywować w swojej bibliotece gier. Proponowane dodatki, to przede wszystkim pakiety zawierające nowe światy do eksploracji oraz nowe tematyki rozgrywki takie jak kariera, rodzina czy przygoda. Przykładami dodatków są: Licealne lata, Wiejska sielanka czy Wyspiarskie życie.

Co więcej, możesz również dokupić opcje zawierające nowe aktywności i funkcje dla Simów oraz nowe obiekty do budowania i urządzania domów. Przykładami pakietów rozgrywki są: Wilkołaki, Wystrój marzeń czy Zostań gwiazdą. W najtańszych opcjach znajdziesz głównie nowe ubrania i meble dla Simów oraz kilka dodatkowych obiektów lub funkcji. Przykładami akcesoriów są: Oaza wystroju Kolekcja, Mali modnisie Kolekcja czy Wielkie pranie Akcesoria.

Z całą pewnością grę The Sims można zaliczyć do kultowych pozycji, która przypadnie do gustu każdemu graczowi. Wykorzystuj podstawowe kody trybu budowania i zasilania portfela, aby gra była jeszcze bardziej atrakcyjna. Skuś się na dodatki i zatrać się w wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście pamiętaj, aby zawsze włączyć tryb pełnoekranowy, który jeszcze bardziej przybliży cię do tworzonego świata.