Czy gry internetowe mogą być niebezpieczne?

Gry internetowe są dość popularną rozrywką zarówno wśród dzieci, nastolatków, jak i wśród dorosłych. W zależności od wieku zmieniają się preferencje i upodobania, jednak nie zmienia się fakt, że w wolnym czasie chętnie sięgamy do gier internetowych, czy mobilnych. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie ma w nich nic złego, jednak jeśli przyjrzymy się temu zagadnieniu bliżej, okazuje się, że czyhają na nas pewne niebezpieczeństwa.

Gry internetowe, a nasze wydatki

Zarówno gry internetowe, jak i gry mobilne bardzo często są skonstruowane w taki sposób, aby zachęcić nas do kupowania różnego rodzaju elementów, które mają daną grę wzbogacać. Wiele osób chętnie ściąga darmowe gry, jednak to właśnie tutaj tkwi pułapka. Jeśli raz zdecydujemy się na zakup jakiegoś dodatku do gry, może ona zapamiętać numery naszej karty kredytowej, a następnego zakupu możemy dokonać całkiem nieświadomie, klikając w nieodpowiednim momencie w nieodpowiednie miejsce. Poza tym, dzieci bardzo dobrze znają się na obsłudze telefonu i komputera, w tym przede wszystkim gier, mogą się więc posłużyć naszą kartą kredytową, do czego już nieraz dochodziło.

Treść gier internetowych

Kolejną ważną kwestią jest treść gier internetowych. Wiele z nich jest nieszkodliwych i spędzanie czasu na tego rodzaju rozrywce może być pewną przyjemnością. Inne natomiast mogą być bardzo szkodliwe, szczególnie dla dzieci i dla nastolatków. Gry zawierające sceny przemocy czy walki mogą mieć negatywny wpływ na rozwijający się dopiero umysł dziecka i wykształcić w nim nieprawidłowe wzorce zachowań. Nie bez powodu mówi się o tym, że jeśli dajemy dzieci dostęp do telefonu czy komputera, powinno się to odbywać pod nadzorem rodziców lub innego opiekuna.