Wiedźmin 3 – dlaczego jest taki popularny?

Wydany w roku 2015 Wiedźmin 3: Dziki Gon był grą, która musiała sprostać wygórowanym oczekiwaniom graczy. Te były napędzane poprzez huczne reklamy i imponujące zwiastuny. Jakość gry jednak nie spełniła oczekiwań. Ona je po stokroć przerosła i każdy, kto grał w tę kultową grę, wie, że jest to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika dobrych gier.

Chociaż od premiery Wiedźmina 3 i dwóch dodatków minęło już kilka lat, to gra ciągle nie ma sobie równych i imponuje. Dlaczego jest to gra, w którą każdy powinien zagrać i w czym tkwi jej sekret popularności?

Oprawa wizualna

Pierwsze minuty gry w Wiedźmina 3 to możliwość zobaczenia starannie dopracowanych detali i grafiki. Widzimy dolinę Kaer Morhen, której widok naprawdę robi wrażenie. Twórcy doskonale wiedzieli, jak taka sceneria odegra rolę w zadowoleniu użytkowników.

W trakcie rozgrywki możemy zwiedzić także inne wspaniałe miejsca, zobaczymy krajobrazy po bitwie, odwiedzimy lasy i górzyste tereny. Każde z tych miejsc wygląda widowiskowo i twórcy innych gier powinni brać przykład.

Postacie

Postacie w tej grze odgrywają ważną rolę. Budują napięcie, wzbudzają emocję. Możemy dostrzec tutaj ojcowską troskę, burzliwe związki, więzy przyjaźni i wiele innych. Postacie zapadają na długo w pamięć, a wiele z nich bardzo szybko polubimy.

Fabuła

Z pozoru prosta opowieść o poszukiwaniu przybranej córki, której grozi niebezpieczeństwo to wprowadzenie do długiej historii, pełnej dramatycznych chwil, ale także zabawnych i wzruszających momentów. Na główną fabułę składają się także inne poboczne wątki.

Możliwość eksploatacji

Mapy w Wiedźminie 3 niezwykle rozbudowane i różnorodne, dzięki czemu rozgrywka się nie nudzi. Mamy tutaj wiele sekretów i miejsc do odkrycia, co zapewnia nam rozrywkę na wiele tygodni. Obozy bandytów, urokliwe lokalizacje, przez które musimy się przeprawić, aby spełnić jakieś zadanie? To tylko nieliczne z wielu możliwości.