Gdzie kupić gry w wersji cyfrowej? Najlepsze sklepy z cyfrowymi grami

Duża popularność zakupów w sieci sprawiła, że gracze coraz częściej sięgają po swoje ulubione pozycje właśnie za pośrednictwem takiej formy. Bardzo ważną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że tytuł jest gotowy do pobrania niemal po chwili po zakupie. Rynek elektronicznej rozrywki ma się na całym świecie bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, że w najbliższych latach będzie inaczej. Oczywiście dystrybucja fizyczna nie zginęła jeszcze na dobre, lecz widać rosnącą przewagę zakupów online.

Poniżej przedstawimy najpopularniejsze sklepy z grami, które możemy kupić całkowicie online. Prekursorem całego pomysłu był oczywiście Steam i to on jako pierwszy ukaże się na naszej liście.

Steam

Steam to niepodważalny lider na rynku gier, które można nabyć drogą elektroniczną. Śmiało można posunąć się do stwierdzenia, że od niego wszystko się zaczęło. Co prawda na początku bardzo dużo graczy podchodziła sceptycznie do takiej formy zakupów, to z czasem Steam stał się niezwykle popularnym sklepem z grami.

Na portalu mamy do dyspozycji setki tysięcy gier, które posortowane są według licznych kategorii. Świetny suport, regularne promocje oraz czytelna aplikacja to duże zalety Steama.

GOG

Kiedyś nazywana Good Old Games, dzisiaj skrót tych słów. GOG to polski sklep, który na samym początku oferował graczom rozgrywki w stylu retro na współczesnych komputerach. Z czasem jednak GOG poszerzył swoją ofertę o inne produkcje. Redakcja sama odpowiada za tytuły, które pojawiają się w katalogu, tak więc możemy mieć pewność, że każda gra znajduje się tam nieprzypadkowo. Kupując grę na tym portalu, możemy liczyć na świetny kontakt i fajne dodatki.

Origin

Za firmą Origin stoi Electronic Arts. Jest to ich autorska platforma, jednak znaleźć tutaj możemy gry od innych wydawców. Regularne konkursy i cyklicznie rozdawane za darmo produkcje zachęca rzeszę użytkowników do odwiedzania platformy. Istnieje możliwość dołączenia do programu Origin Access, który umożliwia korzystanie z kilkudziesięciu gier w ramach opłaty abonamentowej.