Świąteczne gry mobilne za darmo

Święta są wręcz magicznym okresem dla większości z nas, niezależnie od wyznawanej wiary i przyzwyczajeń. Potrzeba ogromnego wysiłku, by skutecznie zdeprecjonować wartość niezwykłej, świątecznej atmosfery, która otaczać nas zaczyna na początku grudnia, a coraz częściej wręcz pod sam koniec listopada. W wielu branżach okres ten jest związany z publikowaniem wszelkiego rodzaju edycji specjalnych przedmiotów swojej marki – z tego powodu to właśnie w grudniu możemy zakupić ubrania z symbolami świątecznymi, Coca-Colę ze specjalną etykietą i tym podobne. Czas świąt zdecydowanie nie omija również szeroko pojętej branży elektronicznej – gry komputerowe i konsolowe coraz częściej są regularnie doglądane, serwisowane i usprawniane przez twórców nawet długo po premierze, dzięki czemu gracze otrzymują różne, okolicznościowe skórki dla postaci lub innego rodzaju gadżety. Zdawałoby się jednak, że branża gier mobilnych jest pod tym względem nieco mniej spektakularna, co niekoniecznie musi być prawdą. Warto zatem przyjrzeć się wnikliwie temu, jakie gry świąteczne i zimowe możemy pobrać na nasz telefon z systemem Android całkowicie za darmo.

Marka gier Angry Birds jest jedną z pierwszych mobilnych serii, które odniosły pełnoprawny sukces w obrębie swojej platformy. Świat w pewnym momencie zupełnie zwariował na punkcie sympatycznych kurczaków, które wyruszały na uroczy konflikt z zielonymi świnkami. Sukces z całą pewnością został zdeterminowany nie tylko przez łatwe do przyswojenia zasady rozgrywki, ale również przez fakt, że gry z serii były zawsze darmowe i zarabiały głównie poprzez możliwość dokupienia sobie różnego rodzaju bonusów, które nieco ułatwiały ukończenie szczególnie skomplikowanych poziomów. Seria została rozbudowana o różnego rodzaju sequele i spin-offy, ale czy znalazły się wśród nich jakieś gry świąteczne? Okazuje się, że jak najbardziej tak. W ramach serii mamy dostęp do darmowego dodatku Angry Birds: Seasons, który bierze na warsztat cztery pory roku i należy jednoznacznie przyznać, że okres zimowy został w nim odwzorowany w sposób absolutnie uroczy – lokacje mają mnóstwo ozdób świątecznych, wszystko jest spowite śnieżnym puchem i niemalże natychmiast po włączeniu gry można wprowadzić się dzięki temu w przyjemny, świąteczny nastrój.

Ciekawym tytułem jest również darmowe „Alto’s Adventure”, które wpisuje się w gatunek gier endless runner. Wcielamy się w nim w tytułowego Alto (możemy też odblokować kilka innych postaci), który musi schwytać wszystkie swoje lamy i okazjonalnie uciekać przed przeciwnikami. Gra może pochwalić się unikalną atmosferą i niezwykle estetyczną oprawą audiowizualną, w której dominuje śnieg. Na pewno warto jest dać szansę temu tytułowi.

Oczywiście należy też zwrócić uwagę na to, że po wpisaniu w przeglądarkę sklepu Google fraz takich jak „Christmas” czy „Santa”, otrzymamy całe mnóstwo propozycji ze strony różnorakich studiów produkujących gry mobilne. Są to zazwyczaj bardzo proste i przewidywalne produkcje, które obfitują w nachalną wręcz symbolikę świąteczną, która całkowicie dominuje w rozgrywce. Większość tych tytułów jest dostępna za darmo, więc zdecydowanie warto się nimi zainteresować i wybrać coś dla siebie.