Stwórz własną grę!

Gry przeglądarkowe i mobilne już od wielu lat cieszą się sporą popularnością. Trzeba jednak przyznać, że z czasem mogą nam się one znudzić. To prawda, że wybór jest ogromny, jednak nie zawsze udaje nam się znaleźć to, czego byśmy oczekiwali i w co gralibyśmy z dużą przyjemnością. W takim przypadku dobrym pomysłem może być stworzenie własnej gry internetowej. Może wydawać się, że wymaga to bardzo dużej wiedzy programistycznej, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Rozwiązania i systemy dostępne w Internecie pozwalają każdemu z nas stworzyć swoją własną grę, nawet jeśli nie posiadamy większych umiejętności programistycznych. W jaki sposób możemy więc stworzyć swoją własną grę?

Jak stworzyć własną grę

Jednym z podstawowych narzędzi, które idealnie sprawdzi się w przypadku początkujących twórców jest Scratch, który umożliwia tworzenie gier i jest bardzo prostym w obsłudze programem. Inną możliwością jest GDevelop, który daje możliwość tworzenia gier 2D. Jest on chyba najbardziej popularnym systemem, w którym będziemy mogli stworzyć swoją własną grę w wersji na komputer lub w wersji mobilnej, a także gry przeglądarkowe. Co ciekawe, program ten jest w pełni darmowy i przy jego wykorzystaniu możemy korzystać z wizualnej wersji przy tworzeniu gry.

O czym pamiętać przy tworzeniu gry

Jeśli chcemy aby gra była ciekawa nie tylko dla nas, ale również dla naszych znajomych, musimy dokładnie przemyśleć jej scenariusz oraz fabułę i akcje jakie będzie trzeba w niej wykonywać. Poza tym, musimy dopasować poziom trudności, tak aby gra nie była zbyt łatwa ani zbyt trudna i aby przechodzenie kolejnych poziomów dawało nam satysfakcję. Ważne jest również pamiętanie o tym, że gra ma się podobać nie tylko nam, ale również osobom dla których ją tworzymy.