Komputer, który zmieścisz w kieszeni. Google pokazuje przyszłość

Tendencja ku zmniejszaniu komputerów już nikogo nie dziwi. Coraz częściej widujemy kompaktowe smartfony, tablety oraz laptopy czy komputery. Google i Asus chcą jednak wykonać kolejny krok w stronę miniaturyzacji urządzeń, przy okazji zachowując ich wydajność.

Rewolucja na rynku komputerów?

Asus oraz Google połączyły siły i razem tworzą projekt o nazwie Tinker Board. Firmy pracują nad innowacyjnymi komputerami, których płyty główne mają mieć wielkość karty kredytowej. Bez wątpienia jest to bardzo ciekawy pomysł i możemy być pewni, że w niedalekiej przyszłości takie pomysły ujrzą światło dzienne.

Google ma na celu także stworzenie niewielkiej platformy, na której możliwe by było odtwarzania różnych aplikacje z elementami sztucznej inteligencji, np. rozpoznawanie obrazu. Z uwagi na rozwój technologii i postęp, jaki możemy zauważyć w dzisiejszych czasach, wydaje się to odpowiedni kierunek.

Sztuczna inteligencja na poważnie

Google cały czas próbuje ugruntować swoją silną pozycję na światowym rynku uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji. Amerykanie bardzo sprawnie budują cały system i można spodziewać się ogromnego zaskoczenia z efektów. Budowane mikrokomputery sprawdzą się idealnie w miejscach pracy i nie tylko. Będzie to także świetny gadżet dla osób, które są fanami sztucznej inteligencji.

Innowacyjne projekty Asusa oraz Google to także wiadomość dla świata, w którą stronę będzie podążać teraz elektronika. Możemy spodziewać się, że za kilka lat takie urządzenia będą towarzyszyły nam niemal wszędzie. Dylematem pozostaje jednak dość duża inwigilacja w nasze życie i to, czy wielkie koncerny powinny mieć tak dużo informacji na nasz temat.