Jak wybrać dobry fotel dla gracza?

Fotel gamingowy na stałe wpisał się w wystrój pokoju graczy i zapewnia komfortowe przystępowanie do rozgrywek. Fotele dla graczy różnią się od siebie parametrami, jak design, wymiary, czy dodatkowe funkcje. Jak wybrać najlepszy fotel gamingowy?

Fotel dla gracza a krzesło biurowe – różnice

Zacznijmy od tego, czy warto w ogóle zainteresować się fotelem gamingowym. Są one zwykle droższe niż podstawowe wersje foteli biurowych, więc dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Fotel gamingowy posiada zwykle ergonomiczny kształt rodem z samochodów wyścigowych. Mamy tutaj do czynienia  z odpowiednim podparciem pleców i karku, co daje niesamowity komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Ergnomia, a co za tym idzie wygoda siedzenia na fotelu, zależy przede wszystkim od kształtu i wymiar siedziska i oparcia, obecność regulowanych poduszek, a także szeroki zakres zmian położenia fotela – to wszystko powinien posiadać dobry produkt.

Poza tym istotnym czynnikiem jest sama konstrukcja fotela, która powinna posiadać odpowiednio wytrzymały materiał, a także właściwe wypełniacze w środku.

Jakie funkcje powinien mieć dobry fotel dla gracza?

Dobry fotel gamingowy powinien posiadać kilka ważnych rzeczy, z technicznego punktu widzenia. To właśnie one powinny przesądzić lub nie, o zakupie danego modelu – nie sam jego wygląd. Sprawdźmy zatem, co powinien posiadać idealny fotel gamingoowy.

Regulowane odchylenie do tyłu – to podstawa. Zwróćmy jednak uwagę na kąt odchylenia fotela, jaki jest dopuszczalny.

Funkcja kołysania – bujanie to zajęcie, które zdecydowanie odpręża i pomaga rozluźnić się po emocjonujących pojedynkach. Ta funkcja nazywana jest czasami jako tilt.

Oprócz dwóch powyższych warto, aby dobry fotel gaminogowy posiadał: regulowane podłokietniki, regulowane podparcie lędźwi i szyi, zintegrowane kieszenie, a także materiał, który jest odporny na wodę.

Podnóżki i akcesoria do foteli

Przydatnymi elementami, które mogą jeszcze bardziej wpłynąć na komfort gry są podnóżki do fotela gamingowego. Umożliwiają one ułożenie nóg w wygodnej pozycji.