Gry dla dziewczyn

Święta Bożego Narodzenia w roku 2020 mogą się trochę różnić od tych z lat ubiegłych z uwagi na restrykcje wprowadzone w celu ochrony przed pandemią koronawirusa COVID-19, ale nie zmienia to faktu, że obdarowywanie się prezentami w gronie najbliższej rodziny pozostanie ich ważnym elementem. Oznacza to, że członkowie rodzin po raz kolejny stają przed trudnym wyzwaniem odpowiedzenia sobie na pytanie, co najlepiej będzie kupić poszczególnym bliskim. Jeśli musimy kupić prezent dla młodej osoby, z pewnością godną uwagi opcją będzie gra komputerowa. Oczywiście należy wykraczać przy tym poza stereotyp i jeśli osoba dorosła również lubi spędzać czas przy konsoli, to zakup dla niej jakiejś gry może być bardzo dobrym pomysłem, na który na pewno warto jest się zdecydować. Pozostaje już tylko odpowiedzieć na pytanie: jaką grę najlepiej będzie kupić?

Made in Poland

Wiedźmin 3: Dziki Gon” stał się naszą narodową chlubą i wielkim powodem do dumy. W 2015 roku cały świat zagrywał się w trzecią odsłonę komputerowej serii o Wiedźminie, a po latach popularność tej gry wcale nie osłabła – nie było gracza, który szybko nie uległby magii niesamowitego, przesiąkniętego słowiańskim klimatem świata przedstawionego, wyśmienitej, bardzo ludzkiej i dojrzałej historii, a także samej rozgrywce, która oferowała masę kultowych już dzisiaj zadań, charakteryzujących się wielkim i niespotykanym już w grach RPG naciskiem na fabułę. „Wiedźmin 3” złotymi zgłoskami zapisał się w historii branży gier komputerowych i niejako przepchnął cały segment gier RPG na zupełnie nowe tory, a tak potężne marki jak Assassin’s Creed zaczęły nieśmiało podpatrywać rozwiązania wypracowane przez Polaków.

Nakreślenie tej krótkiej historii było niezbędne, aby zobrazować choć w niewielkim stopniu, jak wielki szum towarzyszy ostatnim dniom przed premierą „Cyberpunk 2077”, czyli nowej gry twórców „Wiedźmina”, studia CD Projekt RED. CP2077 jest zupełnie innego rodzaju wydarzeniem – wiedźmin Geralt musiał do siebie przekonywać niezdecydowanych, a na możliwość przejścia się ulicami mrocznego Night City czeka obecnie cały świat. Trudno się temu dziwić – CDP RED współpracuje z samym Microsoftem, który najpewniej pośredniczył w sprawieniu, że gra jest obecnie promowana przez takie nazwiska jak Keanu Reeves, Grimes (częściowo również jej mąż, Elon Musk) czy A$AP Rocky. Znane twarze, znane głosy, liczne trailery i materiały rozjaśniające nieco meandry świata przedstawionego – wszystko to buduje niesamowitą atmosferę oczekiwania na przyjście czegoś absolutnie wyśmienitego. „Cyberpunk 2077” z tego właśnie względu nie może być nietrafionym prezentem urodzinowym, ponieważ dosłownie każdy (aczkolwiek koniecznie pełnoletni!) gracz będzie tym tytułem zainteresowany.

Gry dla młodszych graczy

Jeśli zamierzamy kupić grę komputerową jako prezent dla młodszego gracza, niezbędnym będzie zdecydowanie się na taki tytuł, który nie jest prosty i dziecinny, ale nie zawiera przy tym elementów przeznaczonych dla osób dorosłych. Młodzi ludzie grają obecnie nieoficjalnie w tytuły nieprzeznaczone dla nich: tak było, jest i będzie. Nie zmienia to jednak faktu, że można ich przekonać do tych nieco mniej wulgarnych tytułów z „Minecraftem” na czele. Gra studia Mojang jest hitem od ponad dekady i nic nie wskazuje na to, by miała zejść z podium najpopularniejszych gier wszech czasów. „Minecraft” polega na przeżywaniu przygód w świecie złożonym z sześcianów – choć brzmi to prosto i archaicznie, potrafi zapewnić zabawę na kilka tysięcy godzin, zwłaszcza w trybie dla wielu graczy. „Minecrafta” znają wszyscy, ale pełna i legalna wersja tej gry wcale nie jest jakimś najczęstszym zjawiskiem wśród polskich graczy – właśnie z tego względu każdy młody człowiek powinien się z niej bardzo ucieszyć. Warto przy tym zaznaczyć, że „Minecraft” nie jest tytułem dziecinnym ani infantylnym – to zaskakująco złożona gra, która wyróżnia się unikalną atmosferą i która potrafi nawet mocno wystraszyć. Jeśli zależy nam na trafieniu do jeszcze młodszego gracza, na pewno warto jest zainteresować się grami z serii LEGO. Kultowa już marka klocków regularnie wydaje gry w kooperacji z największymi markami popkultury, więc najmłodsi gracze z pewnością ucieszą się z gier takich jak „LEGO Batman” czy „LEGO Marvel Super Heroes”.