Top 5 gier na NES

Konsola NES w Polsce znana bardziej jako pegasus, to jedna z najpopularniejszych konsol z dawnej generacji. To tutaj można było zagrać w takie tytuły jak Super Mario Bros. czy Contra. Oto top 5 najlepszych gier na konsole NES (pegasus).

5. Battletoads

Bardzo dobra bijatyka w której sterujemy humanoidalną żabą i eksterminujemy wszystko co się rusza. Gra nie należy do najłatwiejszych, ale to jej zaleta, gdyż przejście gry daje dużą satysfakcję. Można grać z drugim graczem, dzięki czemu gra staje się jeszcze zabawniejsza.

4. Double Dragon

Na konsolę NES powstały 3 części, a kolejna na SNES np. Super Double Dragon oraz na GBA. Podobnie jak w grze wyżej idziemy w z lewej do prawej lub z prawej do lewej i walczymy ze wszystkim co pojawi się na ekranie. Tutaj również można grać wspólnie. W grze można stosować kombinację ciosów, wprawdzie nie wielką, ale jak na starą konsolę, to i tak dobrze.

3. Super Mario Bros.

W najlepszej 5 nie mogło zabraknąć gry Mario, jedna z najpopularniejszych gier, która powstaje do tej pory na konsole Nintendo najnowszej generacji. Gry nie trzeba przedstawiać, bo chyba każdy zna popularnego hydraulika. Mario także umożliwia grę na dwóch, jednak tym razem drugi gracz steruje Luigim i jest naszym przeciwnikiem. Rywalizuje się o to kto pierwszy przejdzie grę.

2. TMNT

Gra Teenage Mutant Ninja Turtles nawiązuje do popularnych wojowniczych żółwi ninja. Leo, Mike Rafael i Don możemy wybrać jednego z 4 żółwi i rozpocząć grę samemu lub z drugim graczem. Spotkamy tu postacie z filmu i komiksu. Na konsole NES szczególnie 2 i 3 część oferują bardzo dobrą rozrywkę.

1. Contra

Podobnie jak Mario jest to jedna z najpopularniejszych gier na NES i również nie jest to jeszcze gra „martwa”. Gra Contra powstała w 1987 roku na automaty, a w 1988 roku na konsole NES. Na początku gra wydaje się trudna, ale przy odrobinie wprawy będzie stanowiła coraz mniejsze wyzwanie. Gra jest intensywna, ale dość krótka. Doświadczony gracz, który nie będzie kusił może przejść grę w około 20 minut. Oczywiście i tutaj można grać na dwóch. Na NES powstała również Super Contra.