Najlepsze gry ostatniego roku

Co roku wydawane są nowe gry zarówno na PC, jak i na konsolę Play Station. Niektóre z nich już od początku cieszą się dużym zainteresowaniem graczy na całym świecie, inne muszą nieco poczekać na zdobycie popularności, zaś jeszcze inne nigdy nie zyskują zbyt dużego grona fanów i zwolenników, którzy poświęciliby czas na granie w nie. Od czego zależy popularność gier? Nie ma tutaj jednego czynnika, który dałoby się określić. Każdy z nas ma różne preferencje i przypadnie mu do gustu inny rodzaj gier. Ogólnie rzecz biorąc w ostatnich latach powodzeniem cieszą się gry, które są dobrze dopracowane w każdym szczególe, a także posiadają ciekawą i realistyczną grafikę oraz wiele różnorodnych funkcji. Przyjrzyjmy się niektórym grom najwyżej ocenianym przez użytkowników.

Najwyżej oceniane gry

Do najwyżej ocenianych gier należą przede wszystkim gry RPG, strategiczne, przygodowe, a także symulacje. Weźmy pod uwagę chociaż po kilka gier z każdego rodzaju, aby przekonać się o tym dlaczego cieszą się one taką popularnością wśród graczy.

Gry RPG: do najbardziej rozpowszechnionych i najczęściej wybieranych gier RPG należą między innymi: Library of Ruina (gra w której wcielamy się w pracownika biblioteki, jest ona o tyle nietypowa, że ludzie zamieniają się w niej w książki; gra oprócz elementów RPG posiada również elementy strategii oraz gry karcianej), a także dodatki do gier takie jak Gothic II: Kroniki Myrtany – Archolos oraz ATOM RPG: Trudograd.

Gry strategiczne: sporą popularnością w minionym roku cieszyły się gry takie jak: Realpolitiks II (ciekawa gra, w której stajemy na czele wybranego państwa i musimy zrobić wszystko aby doprowadzić do jego dominacji nad światem, w sposób pokojowy lub na drodze wojennej), czy Jurassic World Evolution 2 (jak sama nazwa wskazuje scenariusz gry opiera się na kultowym filmie Park Jurajski).

Gry przygodowe i symulacje

Ciekawą kategorią gier są przygodówki, które przenoszą nas często w inny świat z udziałem wybranych postaci. Na uwagę zasługują także symulacje, w których możemy wcielić się na przykład w kierowcę. Przyjrzyjmy się pokrótce niektórym z gier z wspomnianych kategorii.

Gry przygodowe: w ostatnim roku chyba największą popularnością cieszyła się gra Nemezis: Mysterious Journey III (wcielamy się w niej w rolę głównego bohatera w świecie science-fiction z elementami gry logicznej), a także Genesis Noir (gra nieco surrealistyczna, artystyczna wizja wszechświata, który jest eksplorowany i zmieniany przez głównego bohatera, tak aby uchronić ukochaną osobę).

Symulacje: wśród symulacji pojawiło się sporo ciekawych i wysoko ocenianych pozycji, jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę głównie na dwie z nich: American Truck Simulator: Wyoming (dodatek do popularnej gry American Truck Simulator wprowadzający do niej kolejny stan, a mianowicie Wyoming) oraz Euro Truck Simulator 2: Iberia (podobnie jak wyżej – dodatek do popularnej serii Euro Truck Simulator 2 wprowadzający nas w klimat Półwyspu Iberyjskiego).