Gry z Pegasusa na komputerze

Jeżeli masz około trzydziestu lat, z pewnością pamiętasz czasy dzieciństwa, w których gry wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Furorę robił w tamtych czasach Pegasus, czyli swego rodzaju konsola do gier, która różniła się jednak od tych spotykanych obecnie. Aby zagrać w określoną grę, trzeba było posiadać kartridż, na którym się ona znajdowała. Do wyboru mieliśmy kartridże z jedną bardziej rozbudowaną grą lub takie, które zawierały kilka, czasami nawet kilkadziesiąt prostych i nieskomplikowanych gier. Co prawda tamte czasy, jak i sam Pegasus poszły już w zapomnienie, jednak do dzisiaj możemy zagrać w znane nam gry z tej konsoli. Jak to możliwe?

Jak grać w stare gry na komputerze

Rozwój technologii pozwolił nie tylko na powstawanie nowych, bardziej zaawansowanych gier. Stworzył również możliwość odtworzenia tych starszych, w tym gier z Pegasusa. Obecnie możemy zagrać w nie online na wielu stronach internetowych poświęconych specjalnie temu tematowi. Oczywiście, odczucie nie są takie same jak przed laty, ale możemy mieć przynajmniej namiastkę dobrej zabawy z dzieciństwa. Szczególnie udana będzie ona jeśli spędzimy ten czas z przyjaciółmi, którzy również pamiętają Pegasusa. W jaki sposób funkcjonują wspomniane strony internetowe oferujące tego rodzaju gry? Oferują one tak zwane emulgatory, które konwertują gry z Pegasusa na takie, w które możemy zagrać na komputerze.

Jak wygląda gra na komputerze

Choć nie zapewnia tych samych emocji co na Pegasusie, to jednak gra na komputerze jest praktycznie identyczna z tą, w którą mogliśmy grać na konsoli. Na początku jesteśmy poproszeni o załadowanie emulgatora, trwa to maksymalnie kilka sekund. Następnie na ekranie pojawia się instrukcja z wskazówkami jakich klawiszy używać do poruszania się po planszy oraz wykonywania innych czynności. Następnie w niektórych grach mamy możliwość wyboru czy chcemy grać samodzielnie, czy też z innym graczem. Można przy tym używać tej samej klawiatury i na niej obu graczy może wykonywać swoje manewry. Jakie gry znajdziemy w tego typu emulgatorach? Tak naprawdę wszystkie te, które cieszyły się popularnością na Pegasusie. Można wśród nich wymienić między innymi: Super Mario Bros, Tanki (czołgi), Contra, Bomberman oraz wiele, wiele innych. Może to być ciekawa propozycja na spędzenia czasu ze znajomymi, którzy również pamiętają wspomniane gry.