Kiedy grać w gry mobilne

Gry mobilne stały się czymś ogólnodostępnym, co zawsze mamy pod ręką. Możemy w nie grać praktycznie w każdym momencie, kiedy tylko będziemy mieli taką ochotę. Jest to swego rodzaju praktyczny sposób na wykorzystanie wolnego czasu, na przykład w kolejce do lekarza, czy w innym momencie kiedy musimy na coś czekać. Z drugiej strony, gry mobilne bardzo łatwo mogą wciągnąć nas na tyle, że staną się uzależnieniem, od którego trudno będzie nam się oderwać. Jak nie dopuścić do takiej sytuacji i nie pozwolić, aby gry przejęły kontrolę nad naszym życiem? Bardzo ważne jest odpowiednie planowanie czasu i wcześniejsze podjęcie decyzji o tym kiedy grać w gry mobilne.

Jak często grać w gry mobilne

Chociaż aplikację gry mobilnej możemy otworzyć w każdym momencie, nie warto tego robić zawsze kiedy tylko mamy chwilkę czasu. To bardzo łatwy sposób, który może prowadzić do uzależnienia. Dlatego też warto wcześniej ustalić limit czasu jaki poświęcimy na określoną grę. Na przykład, możemy założyć, że będzie to nie więcej niż godzina dziennie. Jeśli więc gramy w daną grę na przykład przez pół godziny w przerwie w pracy, nie powinniśmy poświęcić na nią więcej niż pół godziny po powrocie do domu. W ten sposób zachowamy kontrolę i nie zaniedbamy niczego innego, w tym ważniejszych spraw codziennych.

Jak nie wpaść w pułapkę gier mobilnych

Jeśli nie będziemy uważać, gry mobilne mogą stać się dla nas swego rodzaju pułapką, która będzie ograbiać nas nie tylko z czasu, ale również z pieniędzy. Wiele gier jest skonstruowanych w taki sposób, że jedynie część jest bezpłatna. Jeśli chcemy przejść na kolejne poziomy musimy wykupić płatną wersję. Jeszcze gorsze są gry, w których możemy kupić sobie monety. Można je następnie poświęcić na przykład na rozbudowę planszy w grze. Takich zakupów można dokonywać bez końca, a wydatki mogą być bardzo duże, jeśli zsumujemy wszystko razem. Tutaj również przydaje się planowanie. Niektórzy zakładają, że na żadną grę nie wydadzą ani grosza, inni ustalają pewien budżet, którego nie przekraczają. Warto przemyśleć te kwestie odpowiednio wcześnie, żebyśmy nie wpadli w pułapkę gier mobilnych.