Czy płatne gry są lepsze od darmowych

Na rynku znajdziemy bardzo duży wybór gier, zarówno darmowych jak i płatnych. Dlatego też wiele osób może się zastanawiać nad wyborem takiej, która będzie mu najbardziej odpowiadała i w którą będzie mu się najlepiej grało. Wszystko będzie zależało tak naprawdę od oczekiwań każdej osoby oraz od tego jaki rodzaj oraz tematykę gier preferuje. Warto się jednak zastanowić czy w danej kategorii lepiej wybrać grę darmową czy płatną i czym będą się one między sobą różnić.

Różnica między grami darmowymi i płatnymi

Za darmowe gry, jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba płacić. Z drugiej strony wiele z nich zawiera dość irytujące reklamy, które można wyłączyć, jednak za dodatkową opłatą. Poza tym, jeżeli chcemy skorzystać z bardziej rozwiniętej wersji gry lub przejść do następnych poziomów również będziemy musieli zapłacić. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich darmowych gier, jednak często tak się zdarza. Jeśli chodzi o gry płatne, tutaj już przy ich zakupie musimy uiścić określoną opłatę. Dzięki niej dostajemy pełen dostęp do gry na wszystkich poziomach. Poza tym, płatne gry są zazwyczaj bardziej zaawansowane pod względem grafiki i bardziej rozbudowane jeśli chodzi o ich fabułę.

Czy wybrać gry darmowe czy płatne?

Wybór pomiędzy grami darmowymi, a płatnymi będzie w dużej mierze zależał od tego jak często gramy oraz na jakich elementach gry najbardziej nam zależy. Jeśli stawiamy na ciekawą fabułę i planujemy grać w daną grę przez dłuższy czas, najprawdopodobniej lepszym wyborem będą gry płatne. Zaoferują nam one dużo więcej możliwości i ciekawą rozrywkę. Jeżeli natomiast gramy jedynie sporadycznie, dobrym wyborem będą darmowe gry. Możemy spróbować takich, których podstawowa wersja jest darmowa, zaś kolejne bardziej zaawansowane poziomy są płatne. Pozwoli nam to ocenić czy ta gra faktycznie jest odpowiednia dla nas i czy warto kupić dostęp do wersji płatnej.