Jakie gry na Play Station wybierać

Play Station w swoich kolejnych odsłonach cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Z pewnością wynika to z faktu, że w odróżnieniu od gier na komputer, używając PS możemy grać na dużym ekranie telewizora. Jest to niewątpliwie bardzo duży plus, który zapewnia większy komfort. Możemy też w ten sposób bardziej cieszyć się grą. Zastanówmy się jednak nad tym jakie gry na Play Station najlepiej wybierać. Na rynku wybór jest naprawdę ogromny i dostępne są zarówno te najpopularniejsze gry najbardziej znanych marek, jak i te nieco mniej znane. Jednak inną znaczącą różnicą jest fakt, że w niektóre gry możemy grać jedynie z użyciem gamepada, a w inne możemy grać całymi sobą. Przyjrzyjmy się obu grupom gier.

Gry ruchowe na Play Station

Jakiś czas po wyjściu na rynek konsoli, pojawiło się całe mnóstwo różnorodnych gier. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują te, w które możemy grać całym sobą. Na czym to polega? Ogólnie rzecz biorąc wcielamy się w postać z gry i na ekranie widzimy co musi ona zrobić. Może to być na przykład przeskakiwanie przez przeszkody, schylanie się, aby ominąć przeszkodę nad sobą, czy też inne zadania. W tej kategorii bardzo popularne są również gry taneczne. Naszym zadaniem w tego typu grach jest naśladowanie ruchu postaci pojawiającej się na ekranie. W tle zazwyczaj słyszymy znaną muzykę zarówno współczesną, jak i tą z lat 80-tych, czy 90-tych. Gry ruchowe to także różnego rodzaju przygodówki, w których możemy brać aktywny udział, a także gry sportowe, takie jak chociażby najpopularniejsza piłka nożna.

Gry z użyciem gamepada

Kolejnym rodzajem gier są te z użyciem gamepada. Również tutaj wybór jest ogromny i z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Ciekawym pomysłem są gry logiczne dostępne nieraz bezpłatnie lub za niewielką opłatą na różnego rodzaju platformach. Możemy podobnie jak w przypadku gier ruchowych skorzystać z bogatej oferty gier sportowych i przygodowych. W przypadku gier, w których kierujemy daną postacią lub elementem jedynie z użyciem pada, zasada jest praktycznie taka sama jak w przypadku gier na PC. Jeżeli więc do tej pory graliśmy jedynie na komputerze, to z pewnością nie będziemy mieli problemu, żeby przestawić się na konsolę.