Gry symulatory

Obecna sytuacja, gdy nie możemy wychodzić z domu, każe nam szukać alternatyw dla naszej dotychczasowej aktywności – sportowej, towarzyskiej. Aktywność fizyczną może nam zapewnić już domowy aerobik, ze znajomymi możemy się spotkać w internecie, ale co ze zwyczajnym wyjściem na zewnątrz?

Wiele osób rezygnuje z wyjścia z domu w ogóle, część może pozwolić sobie na wyjście do własnego ogrodu, ale to też wydaje się nam za mało. Niestety cudownej rady na to nie ma, w domu musimy zostać, ale jest pewne rozwiązanie, które może nam pomóc przetrwać ten czas – gry komputerowe.

Gier jest mnóstwo, ale tutaj skupmy się na szczególnym ich rodzaju, czyli na grach posiadających swój otwarty świat, który w rzeczywistości został nam teraz ograniczony.

Nasza zwykła przygoda

Do tej kategorii możemy zaliczyć wszelkie gry przygodowe. Wybór światów jest w nich olbrzymi – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, światy zwykłe i niezwykłe. Wiele osób zatęskniło teraz za tym światem najzwyklejszym, po prostu naszym. Gry przygodowe o zwykłym życiu? Nie ma z tym żadnego problemu. Potrafią być na tyle absorbujące, że wciągną nas w swój świat i pozwolą, chociaż na chwilę, zapomnieć o złych rzeczach. A co by się nie działo, to każdy z nas tego potrzebuje.

Symulacja sportu i emocji

Grami, które posiadają swój otwarty świat, są także symulatory komputerowe. Wybór jest tutaj naprawdę szeroki. Mamy symulacje sportowe, których akcja rozgrywa się na zamkniętych arenach lub w niewielkich lokacjach. Sport, trybuny pełne ludzi, emocje to jest coś, czego nam teraz brakuje, a gry sportowe dają poczuć emocje, które naprawdę nie są mniejsze niż te na stadionach. Liczy się dla nas tylko wygrana, a to znowu pozwala nam na odskocznię od codzienności.

Kilometry świata pojazdów

Mamy także symulatory pojazdów, takich jak ciężarówki, autobusy, pociągi, których świat, to dziesiątki, setki, a nawet i tysiące kilometrów. Dają nam one możliwość przemieszczania się po zwykłych i codziennych lokacjach. Często są to lokacje odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach na podstawie tych rzeczywistych, odwzorowują dużą część danego miasta, czy też terenów pozamiejskich.

Nie tylko na sytuacje wyjątkowe

Takie symulatory komputerowe mogą zresztą spełniać swoje zadanie także w zupełnie normalnych okolicznościach, np. gdy złapiemy zwykłe przeziębienie, deszcz za oknem nie chce przestać padać od kilku dni lub jest zwyczajnie za zimno na pewne rzeczy. A może w największy mróz wyskoczymy na ryby? Nie na połowy pod lodem, a w sam środek ciepłego lata? Nie ma żadnego problemu, gry komputerowe umożliwiają nam także to.

Naprawdę bez wychodzenia z domu

I co ważne – nie musimy wychodzić po nie z domu, nie musimy ich nawet odbierać od listonosza, bo są to często gry do pobrania online, czyli pisząc inaczej – gry w wersji cyfrowej. Dotyczy to bardzo wielu tytułów, wśród których bez problemu znajdziemy wszystkie typy wymienione wyżej. Robimy przelew, ściągamy dany tytuł na swój komputer, instalujemy i już – możemy się cieszyć naszą nową grą.