3 interesujące gry na Android TV i Smartfon

Jeśli szukasz rozrywki na spotkanie ze znajomymi to właśnie tytuły na telewizor mogą okazać się prawdziwym hitem. Znajdziemy tu zarówno stare gry, nowości jak i odpowiedniki planszówek w wersji cyfrowej. Proste i nieskomplikowane formy sprzyjają socjalizacji, mimo, że grafika sama w sobie nie urzeka jakością. Jednak to geniusz tkwi w prostocie. Dlatego jeśli jesteś niedzielnym graczem, a nie gamerem pełną gębą – to rozwiązanie przypadnie ci do gustu.

Do grania nie potrzebujesz konsoli, wystarczy telewizor, smartfon i przekaźnik sygnału – chromecast – niewielkie urządzenie przypinane do portu HDMI, które łączy telefon lub komputer z telewizorem. Za jego pomocą połączycie smartfony z ekranem telewizora używając ich jako padów, a nawet jako kontrolera ruchu (jak w Xbox Kinect i PS Move). Granie w grupie jeszcze nigdy nie było łatwiejsze.

W ten sposób bez udziału konsoli można oddać się wirtualnej przyjemności. Oto trzy wyłonione przez nas tytuły, które z pewnością przypadną ci do gustu:

1. Tricky Titans

To prosta gra strategiczna, w której stajemy przed zadaniem unicestwienia 3 innych postaci z pola bitwy. Musimy to zrobić w taki sposób, by samemu utrzymać się na pozycji jak najdłużej i jak najlepiej dobierać ataki do naszych przeciwników. Sama turowa formuła rozgrywki przypomina nieco wormsy, w których małe robaki dewastowały plansze za pomocą najróżniejszych broni. Tu gameplay jest mniej skomplikowany i sprowadza się jedynie do prostego wyboru, a nie wyrafinowanych technik eliminacji przeciwników. Nie oznacza to wcale, że gra sprawia mniej frajdy. Wręcz przeciwnie!

2. Just Dance Now

To z kolei zabawa dla wszystkich lubiących ruch w rytmie muzyki. Daj porwać się rytmom znanych hitów, weź do ręki telefon i wykorzystaj go jako kontroler, by tańczyć w najlepsze.
Z pewnością większość z was woli relaks na kanapie, ale nie zapominajmy, że to aktywny wypoczynek jest dla nas najlepszy. Nie trudno się domyślić, że w Just Dance Now naszym zadaniem jest odwzorować układ choreograficzny wyświetlany na ekranie. Za poprawne ruchy dostajemy punkty, które pozwalają nam sprawdzić się ze znajomymi. Po prostu tańcz teraz!

3. Monopoly Here&Now

To kolejna świetna gra dostępna za darmo. Tym razem tytuł znany na całym świecie został przeniesiony na realia cyfrowe. Granie w Monopoly na Androidzie daje wiele radości, ale gra na telewizorze za pomocą chromecast to zdecydowanie najlepsza opcja. Aby z niej skorzystać, wszyscy gracze muszą mieć zainstalowaną aplikację na swoich urządzeniach. Każdy z nich może użyć smartfona jako kontrolera, grać na klasycznej planszy i cieszyć się rozrywką w gronie przyjaciół. Monopoly może być świetną atrakcją na imprezach w domu lub integracją w miejscu pracy. Czas poczuć się milionerem!

Obecna technologia daje wiele udogodnień, które były nieosiągalne jeszcze kilka lat temu. Kto by pomyślał, że granie na telewizorze przy pomocy smartfona będzie możliwe?