Gry pasjans

Gry karciane nieodmiennie kojarzą nam się z tradycyjnymi kartami. Któż nie pamięta pasjansa, wojny, makao czy tysiąca. Jednak 52-kartową talię wypierają dziś zupełnie nowe, pomysłowe gry. Na rynku dostępne jest całe spektrum gier karcianych. Zaczynając od kultowych już „Magia i Miecz”, a kończąc na nowościach takich jak „Gra o Tron”. Ich wspólną zaleta są zasady gry, które zazwyczaj nie są trudne do opanowania. Dzięki temu nie poświęcamy zbyt dużo czasu na wprowadzenie do gry. Osoby wybierające np. gry strategiczne doskonale wiedzą, jak może być to czasem frustrujące.

Rozgrywki gier karcianych mogą stanowić miłą formę spędzenia czasu wolnego z rodziną czy przyjaciółmi. Można też dobrać grę odpowiednio wiekowo do dzieci i właśnie z nimi rozegrać partię – dorośli, z pewnością też nie będą się przy tym nudzić.

W dobie Internetu, tabletów i wszechobecnych smartphone’ów czas spędzony w „realu” liczy się coraz bardziej. Dlatego zamiast instalować kolejną grę na komórce, sięgnijcie po grę karcianą. Zapewniona będzie nie tylko rozrywka, ale też bezcenny czas spędzony z bliskimi.