Gry komputerowe — To tylko rozrywka?

Obecnie granie w gry komputerowe jest jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Jest to bujnie rozwijająca się branża. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo gier o przeróżnej tematyce więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kto by nie chciał po ciężkim dniu usiąść wygodnie fotelu i miło spędzić czas ze swoim ulubionym tytułem? Pytanie, czy granie w gry komputerowe służy tylko rozrywce? Jakie inne korzyści płyną z grania w gry?

Na samym początku warto przyjrzeć się grom edukacyjnym, które ze swojego założenia nastawione są na rozwój użytkownika. Dzięki nim możemy przede wszystkim poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki. Zaprojektowane są one tak, aby nauka sprawiała przyjemność dlatego nie tylko najmłodsi będą pochłonięci wirem zabawy.

Gry strategiczne wymagają umiejętności podejmowania odpowiednich decyzji oraz logicznego myślenia. Wiele z gier strategicznych jest tak rozbudowana, że dzięki nim możemy uczyć się podstaw ekonomii, prawidłowego funkcjonowania państwa, kalkulowania zysków i strat płynących z wykonania określonej operacji.
W wielu grach komputerowych liczy się refleks oraz szybkość działania. Użytkownik jest zmuszony wytężyć swoje zmysły, aby osiągnąć odpowiedni cel. Nierzadko gracz utożsamia się z głównym bohaterem, przez co podejmowane przez niego wybory stają się jeszcze ważniejsze. Gry uczą również kreatywności oraz pobudzają wyobraźnię.

Niektóre gry komputerowe wymagają również gry w zespole przez co odbiorca uczy się jak dbać o swój zespół, współpracować z innymi ludźmi oraz lub też zarządzać zasobami ludzkimi. Zdarza się również, że dzięki grom online poznamy nowych, wartościowych ludzi.