Czy wybierać gry darmowe czy płatne?

W Internecie, jak i na półkach sklepowych mamy do wyboru mnóstwo najróżniejszych gier. Każdy może wybrać coś co będzie go najbardziej interesowało. Zachodzi jednak pytanie, czy lepiej zdecydować się na gry bezpłatne, które możemy bez problemu pobrać z jednej z wielu stron internetowych lub zagrać online, czy też lepiej zdecydować się na płatne gry. Oczywiście, zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Aby podjąć dobrą decyzję przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Wady i zalety darmowych gier

Podstawową zaletą darmowych gier jest oczywiście ich koszt. Nie musimy wydawać ani grosza, aby cieszyć się chwilą rozrywki spędzoną na grze, która daje nam satysfakcję lub przynajmniej pozwala przyjemnie spędzić czas. Wadą tego rodzaju gier jest fakt, że często nie są one najnowsze. Poza tym zazwyczaj mają one zablokowane niektóre funkcje (można je odblokować dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty). Trzeba się też liczyć z faktem, że tego rodzaju darmowe gry nie są zazwyczaj zbyt rozbudowane i mogą nam się szybko znudzić.

Wady i zalety płatnych gier

W kontekście płatnych gier można mówić o ich dwóch rodzajach. Jeden z nich to gry typowo płatne, które musimy kupić w sklepie lub na określonej platformie internetowej. Drugie zaś to takie, które z pozoru są darmowe, ale bez wykupienia odpowiednich dodatków nie będzie możliwe cieszenie się pełnią funkcjonalności. Dlatego postanowiliśmy zaliczyć również ten typ gier do płatnych. Z reguły jeżeli musimy za jakąś grę zapłacić, to będzie ona bardziej rozbudowana. Prawdopodobnie będzie również miała lepszą grafikę i będzie bardziej nowoczesna. Aby zdecydować jaką grę wybrać warto więc przemyśleć co jest dla nas ważniejsze – cena czy jakość.