Gry Zręcznościowe

4.6/57 oceny

Refleks, odpowiednie wyczucie czasu i dynamika. W ten sposób można najkrócej określić czym dokładnie są gry zręcznościowe graj teraz. Jednakże, w dzisiejszych czasach gry zręcznościowe dla dzieci online jak buble shooter odchodzą do lamusa. Warto wiedzieć co tak naprawdę sprawia, że opisywana dzisiaj kategoria przyciąga setki tysięcy graczy z całego świata. Często wciąga ich na tak wiele godzin rozgrywki. Tylko wtedy będziemy wiedzieć dlaczego gry zręcznościowe online za darmo typu kulki ewoluowały i co teraz możemy oczekiwać od tej kategorii.

Gry zręcznościowe to produkcje, które przeważnie wymagają od gracza refleksu, spostrzegawczości i perfekcyjnie opanowanego układu klawiatury / układu kontrolera. W nich zazwyczaj naszym głównym zadaniem jest przejście poziomu poprzez ominięcie każdej przeszkody. Czasem też jest potrzebne rozwikłanie szybkiej, aczkolwiek czasami nawet wymagającej zagadki. Bardzo często jednak gry zręcznościowe pozwalają nam na sprawdzenie swojego refleksu w bardzo wymagających odsłonach, gdzie tak naprawdę nie ma miejsca na błąd.

Czym się różnią gry zręcznościowe bubble shooter od pozostałych

Typowa gra zręcznościowa oferuje nam dostęp do pewnej puli poziomów. Każdy poziom różni się konfiguracją oraz stopniem trudności. Z każdą kolejną planszą, jaka pojawi się na naszej drodze, przyjdzie nam dostosowywać naszą strategię oraz taktykę do wymagających poziomów. Jeżeli chodzi o gry zręcznościowe bubble shooter, to margines błędu nie jest tak mały jak w przypadku platformówek, a poziom trudności nie rośnie tak drastycznie. Jest to oczywiście spowodowane tym, że w wielu przypadkach są to gry zręcznościowe dla dzieci 8 lat. Oczywiście istnieją ciężkie gry planszowe o charakterystyce zręcznościowej, które to wymagają od użytkownika pełnego skupienia. Jednakże, w wielu przypadkach wystarczy tylko stabilna ręka i wygraną mamy w kieszeni.

Telefony są urządzeniami, które coraz częściej oferują nam bardzo interesujące i wyróżniające się na tle konkurencji gry. Jest to głównie spowodowane faktem, że takie gry są o wiele łatwiej dostępne. Dzięki temu więcej osób w nie może grać. Przy zastosowaniu modelu gry free to play, producenci otrzymują mniej więcej stabilny dochód z gry. Dzieje się to przez cały czas, a nie tylko zaraz po premierze produkcji. Gry zręcznościowe na telefon na Androida lub iOS są ciekawe ze względu na nietuzinkowe sterowanie oraz kontrolę, jaką twórcy dla nas przygotowali. Ponadto, w wielu przypadkach są to gry darmowe, a co za tym idzie szerzej dostępne i popularniejsze!

Gry zręcznościowe pc za darmo czy warto

Gry zręcznościowe pc za darmo dostępne są na wszystkich platformach jednak najwięcej znajdziemy na smartfonach. Kolejno na komputerach i konsolach. Większość gier zręcznościowych stawia na szybką rozgrywkę. Niektóre posiadają elementy innych gier np. logicznych czy strategicznych a nawet przygodowych. Często gry zręcznościowe dla 4 latka pozbawione są głębszej fabuły, co twórcy nadrabiają szerokim wachlarzem np. map czy trybów gry.

Coraz popularniejsze wydają się być fajne gry zręcznościowe online, w których możemy rywalizować z innymi graczami. Element ten sprawia, że gra stawia przed nami coraz to cięższe wyzwania w postaci zaawansowanych graczy. W smartfonach spotykamy się z trybem dla jednego i wielu graczy. Wraz z rozwojem telefonów pojawiają się produkcje, które niejednokrotnie zawstydziłyby wysokobudżetowe projekty znane z konsol czy komputerów osobistych. Znajdziemy tu także gry zręcznościowe dla dzieci od 3 lat. Popularne tytuły to znany nam na konsole Spyro (wkrótce również na komputery) oraz Crash Bandicoot, Mario czy Rayman.

Darmowe gry zręcznościowe kulki z ostatnich lat

Z pewnością seria Rayman jest tutaj warta uwagi. Producenci przygotowali nam nietuzinkowe postacie, które z pewnością spodobają się każdemu graczowi, szczególnie dzieciom. Warto również zwrócić uwagę na grę Unravel, która to oferuje bardzo ciekawy tryb kooperacyjny. W ostatnich latach popularna stała się również gra The Binding of Isaac. Wyniosła ona gry zręcznościowe kulki bubble na bardzo wysoki poziom. Gra ta zawiera w sobie również elementy logiczne i strategiczne. Większość z powyższych tytułów to nie gry zręcznościowe za darmo do pobrania jednak z pewnością są warte swojej ceny.

Gry zręcznościowe gry online którą wybrać

Jeżeli zależy nam na przetestowaniu gry internetowej o zręcznościowych cechach, to pierwszą rzeczą, jaką polecamy zrobić, to znalezienie darmowej gry, która może nam to zaoferować. Smartfonowe produkcje lub przeglądarkowe są idealnym sposobem na szybką i bezproblemową rozgrywkę. Warto również pamiętać o tym, że jeżeli zdecydujemy się grać teraz w gry zręcznościowe gry online z Internetu, to w dosłownie kilka chwil znajdziemy grupę przyjaciół, z którymi będziemy mogli razem przemierzać niezbadane dotąd krainy i obszary danej gry.

Oczywiście przeglądarkowe lub mini gry dostępne na telefony nie są tak zawansowane, jak te przygotowane na platformę PC lub na konsole najnowszej generacji. Wciąż są to jednak bardzo ciekawe oferty, które na szybko pozwolą nam zapoznać się z grami zręcznościowymi online. Nie zapominajmy oczywiście o tym, że istnieją również płatne gry internetowe, o których dużo słychać w ostatnim czasie. Co prawda dostęp do nich kosztuje dosyć dużo. Oferują jednak niezwykle bogatą zawartość, mechanikę na bardzo wysokim poziomie oraz atrakcyjny wygląd. Co ciekawe, gry płatne są również bardzo długo wspierane przez producenta, co oferuje nam pewność, że nawet kilka lat później wciąż będziemy mogli cieszyć się z danego tytułu.

Gry zręcznościowe android pl przykłady

Rayman Origins jest dobrym przykładem z gatunku gry zręcznościowe android pl. Tytuł przenosi nas do tak zwanego Rozdroża Marzeń, która jest baśniowym światem stworzonym przez Polonusa. Kraina ta jest zamieszkiwana przez dobre postacie tak jak i przez te złe, zwane Mroklumami. My natomiast wcielamy się w postać tytułowego Raymana i razem z jego przyjaciółmi robimy wszystko co w naszej mocy, aby pokonać złowrogie stworki. Żeby to zrobić, musimy omijać przeszkody, wspinać się po platformach, a później z nich skakać na tyle umiejętnie, aby nie trafić w przepaść. Tytuł pozwala nam zarówno grać w pojedynkę jak i współpracować z innymi graczami. Co więcej, rankingi pod koniec każdego poziomu wprowadzają pewien element rywalizacji.

Warto również przytoczyć Unravel Two, który także jest grą zręcznościową. Naszym zadanie jest kierować pewną maskotką, która została wykonana z czerwonej i grubej włóczki. W ciągu gry musimy przemierzać różnorakie lokacje, które do złudzenia przypominają miejsca krajów skandynawskich. Dzieje się tak dlatego, iż deweloperzy zadbali o to, aby gra była nad wyraz realistyczna. Warto dodać, iż musimy użyć logicznego myślenia, aby umiejętnie omijać przeszkody lub je przesuwać. Co więcej, nasza postać może użyć kawała włóczki, aby wspiąć się na platformę lub z niej bezpiecznie zejść. Tytuł proponuje nam rozgrywkę zarówno w trybie dla pojedynczych graczy jak i w trybie multiplayer.

Pozostałe gry o których warto wspomnieć

Little Nightmares także należy do gier zręcznościowych z elementami gry platformowej. W tytule wcielamy się w postać pewnej dziewczynki, która nagle trafiła w ręce tajemniczych potworów i została uwięziona w ta zwanej Paszczy. Naszym głównym celem jest uciec z naszego więzienia. Aby tego dokonać, musimy pokonywać liczne przeszkody, omijać niebezpieczeństwa oraz rozwiązywać szereg zagadek czekających na nas na każdym poziomie. Musimy się więc wykazać naszymi umiejętnościami logicznego myślenia oraz zręcznością. Co więcej, na naszej drodze czyhają także potworki, takie jak przerażający kucharz. W tym wypadku, nasza postać, nieposiadająca żadnej specjalnej broni, musi zachowywać się wyjątkowo cicho, aby przejść niepostrzeżenie za plecami wroga.

Zagraj w grę

WarTank

WarTank Recenzja Gry – Graj Teraz Za Darmo 2019 Po …
Zagraj w grę

Warframe

Warframe Recenzja Gry – Graj Teraz Za Darmo 2019 Gra …
Zagraj w grę

War Thunder

War Thunder Gra Online – Graj Teraz Za Darmo 2019 …
Zagraj w grę

Star Stable

Star Stable Gra Online – Graj Teraz Za Darmo 2019 …
Zagraj w grę

Lineage 2

Lineage 2 Recenzja Gry – Graj Teraz Za Darmo 2019 …