Gry Survival

4.5/5 2 oceny Dziękujemy za oddanie głosu ;-)

Gry survival 2019 to rodzaj gry komputerowej charakteryzujący się wrogim, niebezpiecznym otoczeniem, w którym gracz wyposażony w skromny ekwipunek musi przetrwać. Świat gry jest zazwyczaj otwarty i bardzo duży, co oznacza, że nie ma barier a gracz może bez przeszkód podróżować w dowolnym kierunku. Aby przetrwać gracz musi zbierać różnego rodzaju materiały, tworzyć narzędzia i bronie a także budować schronienie.

Nie są to jednak z góry ustalone elementy gier z gatunku przetrwanie, dlatego każda gra survival free to play czy płatna może oczywiście wprowadzać nowe rozwiązania i nie musi ściśle trzymać się tego opisu. Jednak można bez przeszkód powiedzieć, że gry tego typu polegają głównie na przetrwaniu tak samo jak w produkcjach typu gry o gry o zombie.

Najnowsze gry survival z 2019 roku umożliwiają rozgrywkę przez Internet. Grę taką można spotkać w różnych odmianach np., survival akcji czy przygodowy. Jeśli chciałbyś jednak wiedzieć czym się charakteryzują gry survival pc multiplayer, zachęcamy do zapoznania się z poniższym opisem!

Gry survival jakie wybrać:

  1. Oddające prawdziwe techniki survivalowe
  2. Inspirowane innymi postaciami
  3. Oferujące kilka poziomów trudności
  4. Ze zróżnicowaną szatą graficzną

Gry survival zombie za darmo w jaki sposób może wyglądać rozgrywka w takiej produkcji

Wariacji gry survival na pc jest naprawdę dużo. Twórcy sięgają po coraz to nowsze rozwiązania. Niektóre tytuły mają swoją fabułę a niektóre nie. Często jest tak, że gracz jest uwięziony z daleka od cywilizacji i musi przebyć długą drogę, aby zostać ocalonym. Gry survival zombie pc skupiają się jednak zazwyczaj na elementach przetrwania, dlatego też bardzo często fabuły po prostu niema.

Bardzo często jest tak, że cała rozgrywka przebiega bez napotkania jakiejkolwiek przyjaznej postaci. Większość komputerowo sterowanych postaci jest wrogo nastawiona. Gry tego typu kładą, więc nacisk na unikanie pojedynków aniżeli wdawanie się w bijatyki czy strzelaniny. Często konfrontacja jest jednak nieunikniona a gracz musi wręcz walczyć o zasoby np. jedzenie. Tematyką często poruszaną w grach survival jest zombie.

Wiele gier przetrwania wykorzystuje tak zwany crafting – rzemiosło, czyli możliwość łączenia ze sobą dwóch lub więcej rzeczy w celu stworzenia nowego. Wprowadzenie craftingu sprawia, że gracz musi zbierać różnego rodzaju przedmioty, aby stworzyć przydatne narzędzia. W tym trybie gracz może wykazać się znajomością materiałów i sprytem. Oczywiście w wielu przypadkach razem z craftingiem otrzymujemy dostęp do innych funkcji. Kolejnym przykładem może być gra survival sandbox, w którym to świat przypomina właśnie taką otwartą piaskownicę, w której możemy robić co tylko chcemy.

gry-survival-zombie-za-darmo-w-jaki-sposób-może-wyglądać-rozgrywka-w-takiej-produkcji

Jaki jest cel przetrwania w gry survival sandbox

Zazwyczaj gra survivalowa nie ma ściśle określonego celu. Bardzo często nie da się jej przejść. Głównym wyzwaniem jest po prostu przetrwać jak najdłużej jak to jest możliwe. Niektóre gry przybliżają historię naszej postaci, ale tylko po to żeby gracz wiedział jak znalazł się w danej sytuacji. Inne gry survival sandbox są pełne różnych wyzwań, co ma za zadanie pokierowanie gracza we właściwym kierunku i nauce o mechanice gry. Niektóre gry np. Minecraft oferują możliwość układania bloków w różne konstrukcje w celu zapewnienia schronienia.

W wielu grach survivalowych surowce są nieodnawialne, raz wydobyte przepadają. Czasem są sposoby, aby je odnowić np. ścięte drzewa można zasadzić czy hodować zwierzęta. Grafika w grach typu przetrwanie jest zazwyczaj bardzo realistyczna, ale może być też kreskówkowa taka jak w np. Dont’ Starve. Twórcy tych gier chcą, aby gracz wczuł się w postać, którą gra, dlatego bardzo często wykorzystują widok pierwszo osobowy. Oczywiście to od nas zależy którą grę będziemy chcieli przetestować. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się downloadem gier survivalowych w wielu sytuacjach za darmo!

Dobra gra tego gatunku powinna być przede wszystkim wciągająca i wymagająca. Mechanika przetrwania musi być dobrze przemyślana i współgrać z grafiką. Gra survivalowa powinna wykorzystywać model zbieractwa. W myśl survivalu idzie też polowanie na zwierzynę. A umiejętności tworzenia istotnych rzeczy z odpadów (crafting) powinna się znaleźć w grze. Każdy kto szuka gry która będzie wymagająca powinien zapoznać się z różnymi grami z tego gatunku. Jeśli chodzi o platformy, to istnieją gry survival android. Dzięki temu, możemy cieszyć się grami survival na telefon w równie atrakcyjnej oprawie!

jaki-jest-cel-przetrwania-w-gry-survival-sandbox

Darmowe gry survival pc oraz płatne przykłady

Bardzo dobrym przykładem gry, która idealnie przedstawia świat produkcji z kategorii survival jest Rust. Rust prezentuje otwarty świat, a naszym głównym celem jest walka o przetrwanie. W tytule musimy walczyć między innymi z głodem oraz niską temperaturą, ale warto mieć na uwadze to, że nie to jest naszym największym problemem.

Otóż, mamy także za zadanie stawić czoła innym graczom, a także postaciom niezależnym. Celem naszym wrogów jest po prostu wyeliminowanie naszej postaci. Oznacza to, że jest to jeden z najlepszych przykładów gry survival na słaby pc. Dlatego też, musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby przetrwać w świecie pełnym pułapek i przeciwności. Początkowo, nasz bohater zostaje wyrzucony w losowo wybrane miejsce, a do dyspozycji ma jedynie jeden kamień oraz kilka bandaży. W tym momencie zaczyna się cała rozrywka.

Musimy zadbać o to, aby znaleźć odpowiednie schronienie. Posiadając kamień zyskujemy również drewno, które będzie niezbędne przy zbudowaniu naszego domu oraz rozpalenia ogniska, które uchroni nas przed zimnem. Gra zdecydowanie spodoba się wszystkim graczom, którzy chcą udoskonalać swoje umiejętności w dążeniu do przetrwania.

Grą survival na słaby pc może być Just Survive jest kolejnym tytułem z gatunku survival. Jak sama nazwa wskazuje naszym głównym celem jest po prostu przetrwać. Warto dodać, że cała akcja toczy się w realistycznym świecie zombie. W wyniku śmiercionośnego wirusa H1Z1, ludzka cywilizacja niestety znacząco podupadła.

darmowe-gry-survival-pc-oraz-płatne-przykłady

Gry survival zalety:

  • Poznaj tajniki sztuki przetrwania
  • Zgłębiaj prawdziwy otwarty świat
  • Walcz z potworami i zwierzętami
  • Zawrzyj relacje z innymi postaciami

Co to są gry survival na 2 osoby

Ci, którzy przerwali epidemię muszą zrobić wszystko co w ich mocy, aby pozostać przy życiu. Nasz bohater ma za zadanie stawić czoła całym ogromnym hordom zombie oraz temu, że pozostało mu niewiele zasobów do przeżycia. W świecie, do którego trafiamy jest dostępna cała gama różnych lokacji. Będziemy więc mogli znaleźć się zarówno w niewielkim miasteczku jak i w niebezpiecznej dziczy pełnej pułapek. W grze musimy eksplorować tereny, pozyskiwać niezbędne zasoby oraz tworzyć przedmioty i ekwipunek.

Nasza postać powinna regularnie pić, jeść oraz spać w miejscach, które będą dla niej bezpieczne. Nie możemy także zapominać o konieczności walki z wrogami. Produkcja działa w trybie multiplayer, co oznacza, że możemy współpracować lub walczyć z innymi graczami.

Kolejnym przykładem gry z kategorii survival jest The Forest. Gra należy do gatunku horror, a naszym głównym celem jest walka o przetrwanie w świecie pełnym niebezpieczeństw. Jest to więc produkcja dla osób o mocnych nerwach, które lubią poczuć dreszczyk emocji na własnej skórze. W tytule wcielamy się w postać mężczyzny, który wyszedł cało z katastrofy samolotu.

Z pozoru trafiamy na bezludną wyspę, musimy więc poszukać schronienia oraz pożywienia. Z czasem jednak okazuje się, że wokół nas krążą całe hordy mutantów-kanibali. Dlatego też niemal cały czas musimy zmieniać miejsce pobytu aby uciekać przed wrogami, co czyni całą rozgrywkę niezwykle dynamiczną.

Gra jest niezwykle realistyczna, gdyż wprowadzony jest cykl dobowy. Co więcej, pogoda ulega ciągłej zmianie a napotkane rośliny rosną i więdną. Warto dodać, iż na wyspie znajduje się mnóstwo jaskiń oraz tuneli, które je łączą. Musimy zdobywać drewno na opał, materiały do budowania schronienia oraz pożywienie. W grze nie mamy możliwości odpocząć, ponieważ atak mutantów może przyjść w każdej chwili, zarówno w dzień jak i w nocy.

co-to-są-gry-survival-na-2-osoby

World of Warships

Marzyłeś kiedyś, aby zasiąść za sterami okrętu? Wejdź do świata World of Warships pobierz za darmo i wciel się w przywódce marynarki który toczy bitwy na morzu z innymi graczami w realiach drugiej wojny światowej.

Akcja Statki Strzelanki Wojenne Wojna na morzu

World of Tanks

World of Tanks pobierz za darmo to najpopularniejsza gra o czołgach z gatunku gier MMO. Zasiądź za sterami opancerzonego pojazdu i baw się długimi godzinami dzięki grze studia Wargaming.

Akcja Czołgi Królestwo Strzelanki Wojenne

Cuisine Royale

Gry typu Battle Royale bez wątpienia są na fali i ciesza się wciąż rosnącą popularnością dzięki czemu Cuisine Royale gra jako reprezentant tego typu produkcji zyskała serca wielu graczy. Bierz udział w starciach i walcz o przetrwanie na bajkowym polu bitwy.

Akcja Battle Royale FPP Strzelanki Wojenne

CrossOut

Zaprojektuj swój własny pojazd bojowy i stań oko w oko ze swoimi przeciwnikami w wojennej grze CrossOut pl. Zacznij swoją przygodę od słabego pojazdu, aby wraz z biegiem czasu rozwijać go do jak najlepszego stanu.

Akcja MMORPG Post-apo Strzelanki Wojenne

Fortnite

Battle Royal bijące rekordy popularności, to właśnie Fortnite!

Akcja Battle Royale Bitwa Bohater Free to play MMORPG Survival

Smeet

Niesamowity wirtualny świat, w którym możesz prowadzić prawdziwe życie!

Bohater Budowanie Dla Dzieci Dla Dziewczyn Kooperacja MMORPG Przeglądarkowe Różnorodny świat RPG Strategiczne