Gry O Zombie

4/5 2 oceny Dziękujemy za oddanie głosu ;-)

Zanim jednak zapoznamy was z opisem, który pozwoli nam zagłębić się w fajne gry o zombie na pc, warto wiedzieć czym są te stwory. Zombie, inaczej nazywane żywymi trupami, to fikcyjne nieumarłe twory. Powstają w skutek ożywienia zwłok. Najczęściej spotyka się je w różnego rodzaju literaturze czy filmach z gatunków fantasy lub horror.

Słowo „zombie” pochodzi z opowieści ludowych Haiti. Z tamtejszych legend dowiadujemy się, że zombie to zmarłe ciało ożywione najczęściej poprzez magię. To zagadnienie jest najczęściej kojarzone z religią Voodoo.

Obecnie uważa się, że zombie mogą powstać nie tylko przy użyciu magii, ale również z innych przyczyn np. promieniowania radioaktywnego, chorób psychicznych, wirusów, patogenów i różnego rodzaju wypadków laboratoryjnych. W filmach żywe trupy nie zawsze nazywane są zombie. Często mówi się na nie: ghoul – upiór lub inaczej.

Gry o zombie jakie wybrać:

  1. Te z jak największą ilością przeciwników
  2. Z dostępnymi wariacjami broni
  3. Z rozbudowanym craftingiem
  4. Posiadające kilka klas postaci

Dlaczego gry o zombie 2019 stają się takie popularne

Na popularność zombie w grach wpływa wiele różnych czynników. Zombie przedstawiane przez filmy i seriale to straszne potwory polujące na ludzi. Nic, więc dziwnego, że motyw ten wykorzystywany jest w grach o zombie na ps4, xone, lub na platformy pc. Zombie mogą być zwinne, mściwe, inteligentne. Często pojawiają się silniejsze niż tradycyjne zombie. W grach występuje kilka nowych typów zombie np. te szybko biegające, wymiotujące czy wybuchające. Każda gra jest pod tym względem inna a twórcy mają, z czego wybierać. Wszystko to sprawia, że każda gra o zombie jest inna od drugiej.

Czasem zombie mogą zachować cechy żyjącej osoby. Wtedy podświadomie utożsamiamy go z żywą istotą, co może wywoływać w nas różne emocje. Gracz może, więc czuć niechęć i współczucie. Z tego właśnie powodu coraz więcej mamy do czynienia z darmowymi grami zombie.

dlaczego-gry-o-zombie-2019-stają-się-takie-popularne

Historia produkcji z umarłymi w roli głównej

Oczywiście pierwsze gry o zombie ps4 pojawiły się już w 1996 roku i zapoczątkowały prawdziwą lawinę nowych gier w tej tematyce. Nowoczesne szybko biegające zombie pochodzą właśnie z gier wideo. Jak widać gry mają duży wpływ na rozwój filmów, seriali i literatury.

Zombie stały się popularne szczególnie w grach z gatunku horror, przetrwanie, skradanki, FPS, czy RPG. Gry te często pokazują, w jaki sposób zombie atakują ludzi. Animacje te są zazwyczaj bardzo krwawe realistyczne, często obrzydliwe i zazwyczaj straszne. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że istnieje wiele różnych trybów, a coraz większym popytem cieszą się gry zombie multiplayer i inne wersje online.

Twórcy bardzo często wykorzystują motyw apokalipsy zombie. Motyw ten przedstawia świat, w którym zombie rozprzestrzeniły się po całym globie i zagrażają cywilizacji. Bardzo często jest tak, że zaatakowane ofiary same stają się zombie. Czasem wystarczy jedno ugryzienie, aby wirus zombie się rozprzestrzenił. Do zarażenia może dojść również poprzez drogę kropelkową, wtedy bohaterowie nie przemieniają się w zombie od razu tylko po np. naturalnej śmierci.

Bardzo często ocalali walczą o przetrwanie, szukają jedzenia i broni. Ich celem jest odnalezienie schronienia. Z tego właśnie względu niejednokrotnie przyjdzie nam testować gry zombie survival, gdyż motyw nieumarłych oraz apokalipsy idealnie nadaje się na otoczkę dla tego gatunku. Oczywiście nieodzownym elementem są gry zombie strzelanki.

Co powinna mieć gra o zombie

Podsumowując gra o zombie powinna być zbudowana z wcześniejszym przemyśleniem jej struktury. Twórcy powinni tworzyć ją w taki sposób, aby miała logiczną ciągłość. Dobrym przykładem dobrze zrobionej gry o zombie multiplayer są: Resident Evil, Silent Hill, Left 4 Dead, Dying Light czy specjalny tryb gry w Call of Duty. Gra o zombie powinna być pełna akcji i trzymać w napięciu. Nie jest to jednak regułą, twórcy Plants vs. Zombies udowodnili, że można stworzyć zabawną grę defensywną z ich wykorzystaniem.

co-powinna-mieć-gra-o-zombie

Gry zombie 2, 3, gry o zombie online, czy może dla jednego gracza? Przykłady gier

Tak jak w przypadku innych gier, istnieje wiele różnych wariacji na temat zombie, dla każdego z pewnością znajdzie się coś ciekawego. Szczególnie, dlatego że gry w zombie powstają w bardzo szybkim tempie. Typową grą z tej kategorii jest produkcja The Walking Dead: A Telltale Games Series – Season One. Jest to tytuł oparty na jednym z najbardziej popularnych seriali The Walking Dead. Gra ma charakter przygodowy oraz dzieli się na kilka epizodów. Owe epizody z kolei składają się na całe sezony.

Jest to więc idealne odzwierciedlenie topowego serialu. W produkcji gramy jednym z bohaterów z pierwszej serii, którym jest Lee Everett. Na początku rozgrywki trafiamy do apokaliptycznego świata zombie. Naszym głównym celem jest eksploracja terenu, zwiedzanie zróżnicowanych lokacji, kolekcjonowaniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu tajemniczych zagadek. Co więcej, musimy unikać chodzących trupów jak najbardziej się tylko da.

Tytuł idealnie odzwierciedla serial, zombie są przedstawione w sposób bardzo realistyczny. Cała grafika tytułu jest komiksowa, dlatego też jest bardzo atrakcyjna dla graczy. Produkcja zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim fanom serialu The Walking Dead, gdyż prezentuje nam znane postacie oraz wątki, a cała rozgrywka nie jest skomplikowana. Nie jest to oczywiście standardowa gra i nie oferuje ona gry o zombie online wersji. Jednakże, jest to wciąż bardzo rekomendowany wybór.

Gry o zombie zalety:

  • Walcz z postaciami z horrorów
  • Spotkaj setki innych graczy
  • Broń swoje miasto przed zombie
  • Zabijaj zombie w hurtowych ilościach

Co to są polskie gry o zombie na pc i skąd się wzięły

Mówiąc o grach z kategorii zombie nie sposób nie wspomnieć o produkcji Days Gone. Jest to gra akcji z elementami gier o charakterze survivalowym. Cała akcja tytułu toczy się w postapokaliptycznych realiach Ameryki Północnej, która niestety została doprowadzona do ruiny przez tajemniczego wirusa. Ludność zamieniła się w zombie, natomiast my gramy łowcą nagród oraz członkiem ganku motocyklowego, Deaconem St. Johnem. Naszym celem nie jest szukanie lekarstwa na groźną chorobę tylko walka o przetrwanie.

Najczęściej spotyka się je w różnego rodzaju literaturze czy grach typu gry survival. Aby tego dokonać musimy eksplorować tereny oraz wykonywać liczne zadania. Co więcej, istotna jest również walka z wrogami, czyli ludźmi zamienionymi w zombie. Do naszej dyspozycji mamy szeroką gamę ekwipunku oraz bogaty arsenał broni. W ten sposób możemy korzystać z karabinów maszynowych oraz snajperek. Warto także nadmienić, iż nasza postać dysponuje unikalnymi umiejętnościami oraz zdolnościami przydatnymi w toku całej rozgrywki.

co-to-są-polskie-gry-o-zombie-na-pc-i-skąd-się-wzięły

Podsumowanie kategorii

They Are Billions jest kolejną produkcją z kategorii gier zombie, która łączy w sobie także elementy gier strategicznych z survivalowymi. W grze trafiamy na obcą planetę. Nie mamy jednak do czynienie z nieznaną nam cywilizacją, ponieważ owa planeta została skolonizowana przez ludzkość. Niestety, w pewnym momencie wybuchła tam epidemia zombie. Przetrwało niewiele osób, które od tego momentu nadal muszą walczyć o przetrwanie. Jest to jednak nie lada wyzwanie, ponieważ w każdym miejscu czekają na nas całe hordy zombie.

Gra toczy się w czasie rzeczywistym, ale możemy sobie pozwolić na pewne pauzy, które zatrzymają akcję gry w dowolnym momencie. Naszym głównym celem jest nie tylko eksploracja terenu, ale przede wszystkim musimy zarządzać oraz rozwijać naszą kolonię. Dlatego też niezbędne będą umiejętności strategicznego myślenia oraz rozsądnego podejmowania decyzji. Co więcej, mamy za zadanie zbierać potrzebne nam surowce oraz wznosić coraz to nowsze budynki. Jednocześnie musimy unikać niebezpiecznych zombie, które w każdej chwili mogą nas zaatakować, a co za tym idzie zainfekować.

Łowcy Zombie: Apokalipsa

Przenieś się do świata krwiożerczych zombi i sprawdź ile jesteś w stanie przetrwać. Gra Łowcy Zombi: Apokalipsa zapewni ci wiele godzin świetnej zabawy oraz walk pvp z innymi graczami.

Akcja Strzelanki Survival Zombie