Gry Do Pobrania

5/5 2 oceny Dziękujemy za oddanie głosu ;-)

Darmowe gry do pobrania pełne wersje to gry, w które można grać, zazwyczaj bez płacenia za nie (wiele takich gier to gry Free to Play, co można przetłumaczyć na gry za darmo do grania). Większość gier na rynku tworzona jest przez duże studia developerskie. Oznacza to również, że twórcy inwestują spore pieniądze w swoje działa. Aby im się to opłacało ich gry zazwyczaj wymagają wykupienia dostępu (kupienia licencji, płyty w sklepie). W taki sposób gry do pobrania w pełnych wersjach tak samo dobrze jak gry wojenne. Czasami jednak twórcy decydują się na inny sposób zarabiania na swoich dziełach.

Występuje kilka głównych modeli zarobku, w tym oczywiście istnieją gry do pobrania na telefon za darmo. Najpopularniejszą podkategorią są jednak darmowe gry do pobrania na komputer po polsku, w których gracz zyskuje dostęp do w pełni działającej gry. Jednakże, musi uiścić dodatkowe opłaty, jeśli chce odblokować dodatkowy np. poziom, czy mieć dostęp do zablokowanej części mapy.

Kolejnym sposobem na zarobek jest dodawanie reklam do gry. Pojawiają się one nawet jeśli chcielibyśmy zagrać w darmowe gry do pobrania dla dzieci. Gry do pobrania dla dziewczyn na komputer to najczęściej gry wieloosobowe typu MMO RPG, ale nie tylko, bardzo często są to gry z innych gatunków np. akcji.

Gry do pobrania jakie wybrać:

  1. Osadzone w ciekawym świecie
  2. Z niskimi wymaganiami sprzętowymi
  3. Bez konieczności posiadania internetu
  4. Z możliwością zabawy wraz ze znajomymi

Dlaczego gry do pobrania pełne wersje na pc stają się coraz bardziej popularne

Model free to play jest wykorzystywany głównie przez firmy stawiające swoje pierwsze kroki w przemyśle gier wideo (kiedy firma nie jest jeszcze taka popularna). Ich celem jest dotarcie do jak najszerszej grupy graczy, nawet tych, którzy nie mają bardzo wydajnych komputerów czy po prostu pieniędzy na zakup drogiej gry od znanego wydawcy. Zastosowanie tego modelu skutkuje też zwalczaniem piractwa internetowego.

dlaczego-gry-do-pobrania-pełne-wersje-na-pc-stają-się-coraz-bardziej-popularne

Na jakie kategorie można podzielić gry na windows 7 do pobrania za darmo

Wyróżniamy gry Shareware, czyli gry „próbne” mające na celu przekonanie gracza do kupienia pełnej wersji gry. Gry takie nazywa się bardzo często demówkami. Gry takie zazwyczaj mają pewne ograniczenia (np. mniejsza liczba poziomów czy przedmiotów) w porównaniu do pełnej wersji gry.

Występuje również typ Freemium, gdzie gry to pełne nieokrojone wersje, ale umożliwiają one wykupienie różnych funkcji premium czy przedmiotów, które zazwyczaj ułatwiają czy uatrakcyjniają grę. Oczywiście gry do pobrania za darmo na pc mogą różnić się diametralnie.

Gdzie jeszcze kryją się płatne elementy w darmowych grach

Twórcy mają duży wybór, mogą wprowadzić np. płatne wzmocnienia dla graczy albo przyspieszyć rozwój postaci gracza po dodatkowej opłacie. W grach często spotyka się też przedmioty z limitami czasowymi. Jeśli czas ten się wyczerpie taki przedmiot należy kupić od nowa albo go naładować. Bardzo często gry online mają dwie różne waluty jedna to pieniądze zdobywane podczas normalnej rozgrywki a druga to ta premium, którą można kupić za prawdziwe pieniądze. Warto zauważyć, że bardzo często można ją zdobyć przy wykonywaniu jakichś ciężkich i rzadkich misji. Dodatkowo darmowe gry do pobrania dla dziewczyn oferują wiele płatnych elementów, szczególnie w przypadku nowych ubranek.

W wielu grach gracze otrzymują waluty premiowane na starcie. Za nią można kupować znacznie lepsze przedmioty, zazwyczaj nieosiągalne dla graczy, którzy nie korzystają z tej drogiej waluty. Wszystkie te zabiegi mogą powodować wyraźne dysproporcje między graczami grającymi za darmo a tymi, którzy płacą. Czasem jest tak, że w grę można grać za darmo, ale większość opcji jest zablokowana i treści te trzeba wykupić. Przedmioty, mapy, rozszerzone możliwości dostosowywania wyglądu postaci. Gdy gracz zda sobie sprawę z tego w jak dużym stopniu waluta premium jest pomocna, sami zaczną ją kupować.

Darmowe gry do pobrania na komputer po polsku kiedy ten trend się zaczął

Pierwsze gry do pobrania za darmo na telefon pojawiły się już w 1999 roku. Były to gry MMO a więc gry, w których wykorzystuje się głównie Internet do gry. Bardzo szybko zyskały one wiele zwolenników. W Rosji i Korei Południowa w swoim czasie 90% graczy grało tylko w gry Free to Play. Od tamtej pory gry te na stałe zagościły w naszym świecie.

darmowe-gry-do-pobrania-na-komputer-po-polsku-kiedy-ten-trend-się-zaczął

Gry do pobrania zalety:

  • Możliwość rozgrywki offline
  • Gra dostępna na naszym urządzeniu
  • Łatwość i bezpieczeństwo dostępu
  • Tradycyjna i przejrzysta rozgrywka

Płać, aby wygrywać

W niektórych grach gracze, którzy mogą i chcą zapłacić za specjalne przedmioty mogą zyskać ogromną przewagę nad graczami, którzy grają za darmo. Zwykli gracze muszą spędzać dużo więcej czasu, aby odblokować dany przedmiot. Jest to ogromy problem dla świata gier a gracze starają się mieć na to wpływ. Większość z nich jest zdania, że nie przeszkadza im ten system dopóki nie ma wpływu na rozgrywkę. Oczywiście oprócz takich gier do pobrania, minecraft jest równie ciekawym wyborem. Jednakże, warto zapoznać się z poniższymi przykładami gier do pobrania online.

Najlepsze darmowe gry do pobrania na telefon

Jednym z przykładów produkcji z gatunku gry do pobrania za free jest Path of Exile. Tytuł, który pomimo swojej ogromnej popularności, nadal przyciąga nowych graczy. Jest to gra sieciowa o charakterze akcji z elementami gier RPG. W tytule trafiamy do pewnego świata fantasy, a wcielamy się w postać, która niestety została wygnana na kontynent zwany Wraeclast. Jest to wyjątkowo nieprzyjazny oraz zniszczony ląd.

W toku rozgrywki musimy zdecydować, czy chcemy sami uporać się z wrogami oraz innymi przeciwnościami losu czy podjąć współpracę z innymi graczami. Produkcja oferuje nam aż siedem klas bohaterów. Mamy więc do wyboru wiedźmę, cienia, mistrza fechtunku, templariusza, marudera, łowcę oraz potomkinię rodu szlacheckiego. Warto dodać, iż każda ze wspomnianych postaci charakteryzuje się unikalnymi dla siebie umiejętnościami, tak zwanymi punktami wzniosłości. Jednakże, to, w jaki sposób rozwiniemy postać, zależy kompletnie od nas. Warto jednak zauważyć, że podstawowymi atrybutami w grze są inteligencja, siła oraz zręczność. Co więcej, możemy rozwijać naszą postać poprzez tak zwane drzewko rozwoju. Istotną informacją jest fakt, że możemy grać w drużynach od dwóch do sześciu graczy.

najlepsze-darmowe-gry-do-pobrania-na-telefon

Darmowe gry do pobrania dla dzieci dostępne na naszej stronie

Jeżeli interesują nas gry wojenne do pobrania za darmo pełne wersje, to Warframe jest świetną opcją. To gra akcji, która również należy do kategorii gier za darmo. Produkcja przenosi nam do środowiska Tenno, czyli pewnej starożytnej rasy. My natomiast mamy możliwość wcielić się w jednego z przedstawicieli tego właśnie gatunku ludzkiego. Legenda głosi, że lud ten wywodzi się od ludzkich dzieci, które pozornie są zwyczajne. Jednakże faktem jest, iż dzieci te zostały obdarzone specjalnymi mocami przez kontakt z tak zwaną Pustką. Warto pamiętać, że owe tajemnicze moce potrafią być bardzo nieprzewidywalne. Aby je poskromić, zostały skonstruowane specjalne biochemiczne powłoki, czyli Warframe’y, które mają możliwość łączenia się ze świadomością ludu Tenno.

Ta gra do pobrania za darmo oferuje o wiele ciekawsze aspekty! Rozpoczynamy grę, kiedy to Tenno ponownie się przebudza. Naszym celem jest walka z wrogimi frakcjami, które chcą wyeliminować nasz lud. Naszymi przeciwnikami są armie Grineer oraz wojska Corpus. Obie wysoko zaawansowane technologicznie nacje będą dążyć do tego, aby zniszczyć Tenno. Gra przyniesie nam sporo wrażeń, ponieważ czeka na nas cała masa trudności oraz nieoczekiwanych zdarzeń w walce z wrogiem.

darmowe-gry-do-pobrania-dla-dzieci-dostępne-na-naszej-stronie

Podsumowanie

Mówiąc o grach do pobrania za darmo, również wspomnieć powinniśmy o Apex Legends. Jest to gra sieciowa o charakterze strzelanki. Pomimo, iż tytuł nie posiada konkretnej fabuły, rozgrywka zdecydowanie nas zainteresuje, bowiem trafiamy do świata science-fiction, gdzie niegdyś toczyła się walka pomiędzy dwiema różnymi frakcjami. Po zakończeniu wojny, tereny, na których się ona miała miejsce, została opuszczona w stanie ruiny. Mieszkańcy owych terenów zrobili wszystko, aby odbudować swoją cywilizację, jednakże nadal pozostało coś z brutalności w ich narodzie.

Od tego czasu częścią ich kultury stały się tak zwane igrzyska Apex. Podczas tych specjalnych zawodów, grupa gladiatorów walczy ze sobą na życie i śmierć. W trakcie całej rozgrywki wcielamy się w postać jednego z owych wojowników. Warto jednak wspomnieć, iż nie przypada nam kontrolowanie przypadkowej postaci ale w tytułową legendę posiadającą własne cele oraz własną historię. Mamy więc do wyboru Caustica, który jest myśliwcem oraz naukowcem, a także Wraith. Czyli wojowniczkę zmagającą się z amnezją. Przetestuj te tytuły już teraz, sprawdź je wszystkie!

World of Warships

Marzyłeś kiedyś, aby zasiąść za sterami okrętu? Wejdź do świata World of Warships pobierz za darmo i wciel się w przywódce marynarki który toczy bitwy na morzu z innymi graczami w realiach drugiej wojny światowej.

Akcja Statki Strzelanki Wojenne Wojna na morzu

World of Tanks

World of Tanks pobierz za darmo to najpopularniejsza gra o czołgach z gatunku gier MMO. Zasiądź za sterami opancerzonego pojazdu i baw się długimi godzinami dzięki grze studia Wargaming.

Akcja Czołgi Królestwo Strzelanki Wojenne

Warframe

Wejdź do futurystycznego świata gry WarFrame pl i wciel się w skórę starożytnych istot Tenno walczących z przeciwną frakcją która marzy o tym, aby zdominować cały układ słoneczny.

Akcja Kooperacja SCI-FI Strzelanki

War Thunder

War thunder pobierz za darmo i poznaj drugą wojnę światową z perspektywy pilota. Weź udział w bitwach pomiędzy samolotami i czołgami rozgrywanych w tym samym czasie na jednym polu bitwy.

Akcja MMORPG Samoloty Strzelanki Wojenne

Soul Calibur

Soul Calibur 6 pc to genialne połączenie gry przygodowej z klasycznymi bijatykami. Wybierz swoją ulubioną klasę postaci z czasów historycznych i zniszcz przeciwników którzy staną ci na drodze.

Fantastyka Magia Przygodowe RPG

SAO's Legend

SAO's Legend online to gra rozgrywająca się w realiach uniwersum Sword Art Online czyli jednego z najlepszych japońskich seriali animowanych. Podejmij wyzwanie i dołącz do tysięcy graczy którzy zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody w pełnym zagadek świecie gry.

Magia MMORPG Przygodowe

One Piece 2 Pirate King

Jesteś fanem serialu anime o nazwie One Piece? W takim razie gra One Piece 2 Pirate King game jest stworzona w sam raz dla ciebie! Zmierz się z niezliczoną ilością przeciwników w klimatycznej grze mmorpg inspirowanej mangą o tym samym tytule.

MMORPG Piraci Przeglądarkowe Przygodowe Statki

Lineage 2

Lineage 2 polska to jedna z najpopularniejszych gier MMORPG na rynku. Zyskała ona status gry kultowej oraz zdobyła uznanie graczy na całym świecie. Wejdź do świata gry i przekonaj się sam skąd bierze się jej nieprawdopodobna popularność.

Magia MMORPG Questy RPG

League of Angels 3

League of Angels 3 pl to nowsza wersja popularnej drugiej części gry. Wciel się w rolę anioła by zmierzyć się z demonami w wyjątkowej grze MMORPG od studia GRarcade.

Magia MMORPG Questy RPG

Islandoom

Rozwijaj swoją wyspę w darmowej grze przeglądarkowej Islandoom pl. Gracz do wyboru ma jedną z pięciu różnych frakcji z których każda posiada swoje wady i zalety. Dołącz do setek innych graczy i zdominuj świat rozgrywki.

Budowanie Kooperacja Przeglądarkowe Strategiczne

Heavy Metal Machines

Heavy Metal Machines gra jest to jedną z niewielu gier MOBA które utrzymały się na rynku po sukcesie najpopularniejszej gry tego typu jaką jest League Of Legends. Zmierz się z innymi graczami w trybie walki 4 v 4 w katastroficznej scenerii już dziś.

Akcja Free to play MOBA Strzelanki

Cuisine Royale

Gry typu Battle Royale bez wątpienia są na fali i ciesza się wciąż rosnącą popularnością dzięki czemu Cuisine Royale gra jako reprezentant tego typu produkcji zyskała serca wielu graczy. Bierz udział w starciach i walcz o przetrwanie na bajkowym polu bitwy.

Akcja Battle Royale FPP Strzelanki Wojenne

CrossOut

Zaprojektuj swój własny pojazd bojowy i stań oko w oko ze swoimi przeciwnikami w wojennej grze CrossOut pl. Zacznij swoją przygodę od słabego pojazdu, aby wraz z biegiem czasu rozwijać go do jak najlepszego stanu.

Akcja MMORPG Post-apo Strzelanki Wojenne

Bleach Online

Każdy fan mangi i anime z serii bleach musi zanurzyć się w świat gry bleach online pl. Wciel się w swoją ulubioną postać by móc przemierzać otwarty świat gry i brać udział w walkach turowych z innymi graczami.

Magia MMORPG Przeglądarkowe Walka

Fortnite

Battle Royal bijące rekordy popularności, to właśnie Fortnite!

Akcja Battle Royale Bitwa Bohater Free to play MMORPG Survival

Roblox

Dołącz do świata zbudowanego z klocków i stwórz cokolwiek sobie wymarzysz!

Budowanie Dla Dzieci Dla Dziewczyn Fantastyka Przygodowe

Smeet

Niesamowity wirtualny świat, w którym możesz prowadzić prawdziwe życie!

Bohater Budowanie Dla Dzieci Dla Dziewczyn Kooperacja MMORPG Przeglądarkowe Różnorodny świat RPG Strategiczne